Найголовніша потреба для кожної дитини — повага. Необхідно ставитися до дитини як до особистості вже з перших місяців життя. Адже вона — людина! Уже тоді має свої звички та проявляє характер. Поважайте своїх дітей із пелюшок, то вони віддячать вам тим самим!Дорослі часто припускають: якщо їхні діти маленькі, то у них бракує досвіду або якихось певних знань, вони не можуть відчути та зрозуміти все належним чином, отже, можна приховати від них щось та легко їх перехитрити. Ваші діти, ураховуючи їхній маленький вік, від 1–5 років беззахисні, їх легко скривдити. Вони все розуміють на півсвідомому рівні та відчувають, коли їх не люблять та не поважають. То не варто ставитися до дітей, як до ще маленьких та нерозумних, мовляв, ще не доріс, аби я тебе поважав. Як батьки ставитимуться до дітей у дитинстві, від цього залежить, чи діти поважатимуть їх у майбутньому.

Основні правила виховання в дітей поваги до інших

Найчастіша скарга, що доводиться чути від батьків, що їхні діти до всіх ставляться без належної поваги. Тоді хочеться поставити батькам зустрічне запитання: а чому вони повинні ставитися з повагою до інших людей, коли самі її натомість не отримують?

Адже 95 % всього того, що навчаються ваші діти, вони беруть від вас самих. Вони як губка всотують і повторюють усе, що спостерігають навколо себе. Якщо ви ставитеся до людини нешанобливо, не дивуйтеся, якщо ваша дитина ставитиметься до інших людей аналогічно. Ви не вважаєте за потрібним поважати думку та дитяче рішення? Не ставитеся загалом до дитини з повагою? Якщо ні, то вона ніколи не навчиться поважати інших і не зрозуміє, що таке взагалі «повага». Привчайте дитину поважати інших.

Навчіть дитину говорити «спасибі» та «будь ласка».

Розкажіть, чому не можна підвищувати голос на дорослих та перебивати їх, якщо вони щось розповідають.

– Розкажіть, чому не можна втручатися в розмову дорослих. Якщо хочеться висловити свою думку, необхідно спочатку запитати дозволу.

Поясніть, чому не можна казати дорослим «ти», а можна звертатися до них лише на «ви». Розкажіть, як у давнину, навіть до матері та батька зверталися з певною повагою, лише на «ви».

Depositphotos_10947223_s

Навчіть дитину поступатися місце в транспорті вагітним жінкам і людям похилого віку.

Привчайте дитину до пунктуальності, розкажіть чому не можна запізнюватися та як поводитися, якщо все ж таки запізнився.

Привчайте допомагати дорослим. Наприклад, хлопчик може понести не дуже важку сумку мами, а дівчинка — допомогти бабусі по господарству.

Розкажіть про прості правила — не можна бити дівчаток, слабких і маленьких!

Любі батьки, ці прості поради допоможуть навчити дитину поважати інших. Робіть з усього висновки, намагайтеся ставитися до дитини з повагою, натомість отримаєте те саме. Учіться слухати їх і ніколи не ігноруйте, коли ваша дитина намагається розповісти вам щось важливе. Пам’ятайте: ваша дитина — це віддзеркалення вас самих.