Грім гримить, земля трясеться… Це нове повідомлення у батьківський шкільний чат надійшло. І звісно, що у цифрову еру, така зручна річ як чат необхідна — і про змінне взуття нагадає, і шкільне харчування огляне. На жаль, свою думку завжди поспішають оголосити всі 30+ учасників цього чату.

І потім читаєш і дивуєшся, як на одному екрані смартфону вміщається стільки негативу? Аби не допустити цього, пропонуємо декілька простих правил, що допоможуть зберегти приємну атмосферу у батьківському чаті.

P.S. Можете надсилати посилання цю статтю прямісінько до адресатів.

Ділитися власними роздумами 

«А ви знаєте, ось коли я навчалася в школі…» І так, від згадок ми переходимо до обговорення виборів. Хтось поскаржився на директора, хтось — на країну, хтось — одне на одного. Уникайте таких конструкцій. Пишіть коротко: «Вимагаю вилучити гумки у 3Б»! 

Виправляти людину, яка припустилася помилки

Так, краще декілька раз перечитати власне повідомлення, перш ніж надіслати. Але виправляти когось — це ще гірше, ніж писати неграмотно. По-перше, можливо, людина швидко набирала текст, через що і помилилася. По-друге, якщо вже переймаєтеся чиєюсь освітою, напишіть людині особисто. По-третє, у батьківському чаті й без того вирують пристрасті, тож зайвий раз краще «не кидайте сірник у сіно». 

Жартувати. Багато жартувати 

— Шановні батьки! Завтра у школі проводитиметься пожежна тривога. Попередьте дітей.

— Ха! У мене тут сьогодні дедлайни палають. Ще та пожежна тривога. 

Поки все йде за правилами, а обговорення долі країни ще не почалося, то батьківський чат доволі таки сумне місце. Так і хочеться збадьорити всіх! Та не всі такі жартівники, а комусь і зовсім ніколи гаяти час на таке повідомлення. Тож вашу дотепність не оцінять. 

Допомагати людям ухвалити правильне рішення

Ви точно знаєте, що можете багато кому допомогти. Просто деякі не знають, як краще. Тому ви поспішаєте із розповідями про лікарів, книги та олівці. Олівці? Та байдуже! Ми забуваємо, що пораду потрібно давати лише тоді, коли про неї просять. 

Ділитися довгими відео 

Звісно, якщо ви оператор-аматор та зняли шкільне свято, змонтували його, тепер ділитеся посиланням на нього з усіма батьками, то це чудово. Але зараз дітей знімають стільки, що у дорослому житті, аби переглянути відео-спогади про себе, їм знадобиться декілька років. Тому не потрібно ділитися у спільних чатах записом, де крадькома з’являться інші діти. Поважайте час інших. 

Використання візуальної експресії 

Капслок, емодзі, гіфки — це, звісно, яскраво. Але якщо порівнювати їх із життям, то вони дорівнюють застрибуванню на стіл та крикам у мікрофон. Емоції — це звична річ. Проте краще передавати їх так, щоб співрозмовник не уявляв, що у цей момент ви рвете на собі волосся.

Відправляти голосові повідомлення

Як це виглядає? Ніяк. Бо вас не будуть слухати. Зрозуміло, що іноді ви просто не маєте змоги набрати текстове повідомлення. Але легше від цього не стає.  

Авжеж, завжди є винятки з правил. Хтось радітиме, що ви поділилися відео зі свята, комусь буде зручно прослуховувати голосові повідомлення, хтось полюблятиме ваші жарти. Але чат — це 30+ різних людей. І важливо поважати одне одного.