Учені дійшли висновку, що шкіра дитини пропускає втричі більше ультрафіолету, ніж шкіра дорослого. Це спричинено тим, що шкіра малюків до 2 років майже зовсім не виробляє захисної речовини — меланіну.

Будь-який лікар заборонить перебувати із маленькими дітьми під активним сонячним промінням. Але водночас, приймати сонячні ванни корисно, бо це стимулює вироблення важливого для здоров’я вітаміну D3. Тож що робити?

Дитяча шкіра дуже чутлива, тому зазвичай що до 5–6 років варто уникати перебування під прямим сонячним промінням, а під час відпочинку на природі краще обирати місця у тіні. Найкращий засіб зберегти здоров’я дитини від ультрафіолету — дотримувати кілька простих правил:

  1. Під прямим сонцем перебувати лише до 10:00 – 11:00, або після 17:00.
  2. Без одягу (навіть у тіні) дитина може перебувати не більше ніж 15–20 хвилин, після цього слід одягнути легкий  і просторий бавовняний одяг світлих кольорів.
  3. Пам’ятайте, що  навіть під час перебування у воді дитина отримує ультрафіолетове опромінювання.
  4. Вітер не захищає від сонця, а навпаки ще більш висушує шкіру.
  5. Перебуваючи на вулиці, дитина ОБОВ’ЯЗКОВО повинна мати головний убір з широкими полями (щоб закривали обличчя і шию), а також сонцезахисні окуляри.

Для захисту шкіри малюка також рекомендується використання сонцезахисного дитячого крему. Купуйте засоби перевірених виробників у аптеках. Пам’ятайте, що сонцезахисний крем не вберігає від опіків, сонячних та теплових ударів.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: