Діти вдома — це суцільна анархія, але деякі правила повинні бути непорушними. Їх дотримання є запорукою затишку та злагоди вдома. Які саме це правила? Як домогтися їхнього виконання від малюка? 

  1.      Прибирати за собою іграшки. Більшість дітей ладні змусити робити це будь-кого — маму, бабусю, старшу дитину. Але іграшки є власністю дитини, вона за них відповідає. І саме тому навіть шкідливо виконувати цю справу замість малюка. Привчайте складати іграшки після гри з перших років життя; зробіть це елементом гри, її необхідним завершенням, своєрідною крапкою. Наглядайте, як дитина прибирає іграшки, не зважайте від скиглення — бо це її справа!
  2.      Завжди повертати речі на свої місця. Це стосується не тільки іграшок, але й усіх предметів: чашок, подушок, пультів, олівців тощо. Навичка дуже корисна у майбутньому, як профілактика проблем з місцезнаходженням ключів або паспорта. Звісно, прищеплювати організованість можна лише тоді, коли ви й самі завжди кладете речі на місця — одяг по поличках, чашки на кухні, а не біля комп’ютера тощо.
  3.      Поважати особистий простір кожного. Особливо це стосується маленьких дітей, їхніх старших братиків та сестричок, бо між ними постійно стаються сутички. Менший слідком ходить за старшим усюди, включаючи ванну кімнату, а старшому хочеться почитати на самоті, а не розважати малятко. Не варто нав’язувати старшому компанію меншої дитини: ви ж народжували її не для нього, отже, вам її доглядати і розважати. До речі, матусям щороку потрібно збільшувати також тривалість часу, що витрачається тільки на себе. Привчайте дитину до того, що у мами є власні не менш важливі бажання та потреби.
  4.      Бути ввічливими. Грубість у сім’ї має бути неприпустимою. Схвалюйте ввічливість дитини посмішкою, обіймами, вдячними словами у відповідь — це краща профілактика!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: