За лічені хвилини у вашому житті може все змінитися. 

Психологи звертають увагу на правило «3 хвилин». Воно працює не лише у питаннях виховання дітей, але і у стосунках між подружжям. Лише починаючи вводити це правило, ви помітите, що ваші стосунки змінилися на краще. Цікаво? 

У чому ж полягає це правило? 

Ви завжди повинні зустрічати дитину з такою величезною радістю, нібито ви не бачилися багато-багато часу. І не важливо, скільки насправді ви були відсутні: вийшли за хлібом, вибігли у справах чи повернулися з роботи. 

За перші 3 хвилини вашої зустрічі дитина бажає поділитися всім найважливішим, що сталося з нею за час вашої відсутності. Не прогавте цей момент.  

Насправді, багато батьків дотримують цього правила інтуїтивно. І ви, напевно, робите так само. Забираючи дитину зі школи, ми присідаємо, аби наші очі опинилися на одному рівні. Обіймаємо дитину, кажемо, як ви за нею скучили, цікавимося подіями у школі.  Але є й інша частина батьків, які просто беруть дитину за руку й ідуть додому, теревенячи при цьому з кимось по телефону.

Повертаючись із роботи, зверніть свою увагу на дитину. Роззуйтеся, зніміть верхній одяг, й одразу ж розпитайте її, як минув день.  Після цих «3-х хвилин» вже можете йти переодягатися, вечеряти, переглядати новини. Якщо ж ви відкладатимете час на спілкування з дитиною, то вона весь вечір ходитиме за вами і вимагатиме уваги.

Важлива не кількість часу, а його якість! 

Кілька хвилин емоційної близькості з рідною людиною є значно важливішими для дитини, аніж цілий день проведений у колі родини, де кожен займається своєю справою. 

Для дорослих і дітей поняття «спільно проведений час» дещо різниться. Ми, батьки, вважаємо достатнім просто того, що дитина перебуває поруч. Дорогою до крамниці. Їдучі у гості. Просто перебуваючи вдома. Для дітей значно важливіший емоційний та фізичний контакт: дивитися очі-в-очі, сидіти поруч, триматися за руки, обійматися та ділитися при цьому своїми враженнями. 

Дитина чудово відчуває, коли у такі моменти батьки думками десь дуже далеко. Саме тому бути «тут і зараз» — це важлива навичка для кожного з нас. 

Час так швидко спливає. Ви не встигнете навіть обернутися, а ваші донечки та сини подорослішають і підуть своїм власним шляхом.

Тож нехай правило «3-х хвилин» стане звичкою у вашій родині. Це зовсім небагато, але так важливо для наших дітей.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: