Що означає приймати поведінку дитину, з усіма особливостями її характеру? Це не просто позитивне ставлення. Це у першу чергу розуміння того, що дитина — особистість. У неї свої вподобання, свої критерії подобається/не подобається, свої бажання. Є діти з якими легко, а є ті, з якими інколи доводиться не просто. Прийняття — це не про гарне ставлення до дитини у моменти, коли вона поводиться ідеально (з точки зору батьків). Прийняття — це безумовна любов, підтримка та розуміння дитини.

Як батькам навчитися приймати поведінку дитини?

1. Ваша дитина — це не ви. У неї свій діапазон емоцій та почуттів. У неї свій характер. Вам варто попрацювати над тим, щоб навчитися це сприймати.

2. Співчувайте та створюйте атмосферу для вираження почуттів. Саме в найактивніші фази сплеску емоцій батькам найважче спокійно приймати поведінку дитини. Будьте мудрішими. Дозволяйте дитині демонструвати свої почуття так, як вона вміє. Поступово навчіть її проживати ці моменти з огляду на знання з емоційного інтелекту.

3. Обійми, ласкавий погляд, ніжний дотик: вони допоможуть дитині підвищити віру в себе, пережити труднощі, вийти з емоційно важкого стану. Будьте терплячими і пам’ятайте: своїми діями ви створюєте почуття безпеки в дитини. Це почуття, яке здатне сформуватися лише завдяки батькам.

4. Не ставте дитині умови. «Я з тобою пограю, якщо ти…», «Спочатку уроки, потім обійми та час удвох…» тощо. Якщо малечі бракує емоційного зв’язку з вами, то ставте його на перше місце. Решта зачекає.

Щоб зрозуміти, наскільки дитина впевнена у тому, що її приймають такою, яка вона є, час від часу ставте собі ці запитання:

  • Чи відчуває дитина мою любов?
  • Чи знає вона, що я її розумію?
  • Чи вірить вона мені?
  • Чи справедливо я до неї ставлюся?
  • Чи відчуває вона себе прийнятою?

Прийняття дитини — це прояв безумовної любові та поваги до неї, її почуттів, думок, бажань, переживань, учинків. Коли ви з повагою ставитеся до всіх особливостей, які складають особистість вашої дитини, — ви передаєте розуміння, що її люблять.

Адже погодьтеся, коли тебе приймають таким, який ти є, без жодних «або» та «якщо» — це цілковите щастя ♥

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: