Рекомендації батькам

 1. Щодня знаходьте час для бесіди з дитиною про те, що таке дитячий садок, навіщо він потрібний і чому мама прагне її туди повести (там цікаво, там інші діти грають і гуляють, мамі потрібно зайнятися справами родини).
 2. Заздалегідь сплануйте прогулянки на територію обраного закладу. Звертайте увагу малюка на красу території дитячого садка. Акцентуйте його увагу на тому, що незабаром він зможе тут гуляти й грати разом з усіма дітьми й вихователем.
 3. З гордістю розповідайте своїм знайомим у присутності дитини, що вона вже підросла і готується ходити в дитячий садок.
 4. Ще до першого відвідування розповідайте малюкові про режим дня в дитячому садку, що там роблять діти і хто такі вихователі. Це допоможе дитині легше прийняти новизну у своє життя.
 5. Розповідайте малюкові, що в дитячому садку він зможе познайомитися з багатьма дітьми. Навчіть його фраз, слів, якими він зможе звертатися до нових своїх друзів. Почитайте вірші або дитячі історії про дитячий садок, покажіть картинки.
 6. Обов’язково поговоріть з ним про роль вихователя. Багато дітей помилково вважають, що мама їх залишила й віддала чужій тітці. Навчіть дитину, як звертатися до вихователя, як правильно заявляти про свої потреби.
 7. Попереджайте малюка, що можуть виникнути й труднощі через те, що там дітей багато, а вихователь один. Навчайте його терпіти. Але завжди запевнюйте, що мама або тато обов’язково прийдуть за ним.
 8. Пограйте з дитиною вдома в гру «Дитячий садок». Створіть декілька типових ситуацій, що можуть виникнути в групі. Підкажіть кілька варіантів для малюка, які допоможуть йому на них реагувати. Цим ви закладатимете основи спілкування й входження його в новий колектив — спочатку дитячий, потім шкільний, а потім уже й дорослий.
 9. Важливий засіб спілкування в дошкільному закладі — це дитячі іграшки. Щоб частина сімейної атмосфери була з малюком, дозвольте йому брати із собою улюблені іграшки. Навчіть його ділитися ними з іншими дітьми.
 10. Обговоріть з малям, як ви прощатиметеся і як зустрічатиметеся в дитячому садку. Кілька разів повторіть нескладні, але дуже важливі дії для маляти під час прощання й зустрічі. Намагайтеся у майбутньому дотримувати їх.
 11. Переконайтеся, що малюк готовий до дитячого садка, володіє всіма необхідними навичками самообслуговування, мовленням, уміє заявляти про свої потреби.
 12. Підтримуйте спілкування з вихователем та іншими батьками. Цікавтеся, з ким ваша дитина дружить, заохочуйте дружбу сина або доньки. Беріть участь у житті маляти, радійте його успіхам і творчості. Це гарний фундамент дитячо-батьківських взаємин.
 13. Конфліктні ситуації, непорозуміння з вихователем розв’язуйте без агресії й не в присутності дитини. Не критикуйте дитячий садок, не обурюйтеся недоліками роботи дошкільного закладу у присутності дитині.
 14. Пам’ятайте, що з початком відвідування дитячого садка дитина на час втрачає фізичного контакту з матір’ю. Маленьким дітям важливо, щоб їх продовжували брати на руки, обіймали, укладали спати. Тому намагайтеся приділяти більше увагу дитині вдома.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: