Дівчатка — це квіточки. Вони ніжні, тендітні, вразливі. Батькам хочеться докласти максимум зусиль, аби вберегти донечок від небезпек та розчарувань. І це все від безмежної любові. Проте інколи потрібно зупинитися і поглянути на речі у довгостроковій перспективі. Пропонуємо 5 «не можна» у вихованні дівчинки.

Не можна постійно говорити лише приємні речі

Дуже боляче дивитися в очі дитини і розуміти, що ці сльози з’явилися через ваші слова. Але ми говоримо не про критику. Жодних зайвих емоцій та образ. Говоріть з дочкою, як із дорослою людиною. Вона вже багато чого розуміє. Вас можуть вразити її свідомі думки. 

Не можна змушувати бути «правильною» жінкою

Жінка повинна: бути гарною господинею, турботливою, розумною, гарною, терплячою… І ще нескінченно багато «повинна». Приклад жінки для вашої доньки — це ви, її мама. Але не варто нав’язувати дівчині ґендерні стандарти жіночності. Нехай вона розвивається у власній унікальній особистості. 

Не можна забороняти йти за мрією

Інколи мрії дитини можуть шокувати. Проте не панікуйте! Діти — справжні мрійники. Тим паче, якщо у вашої дитини розвинена уява. Але якщо ви будете одразу «відрізати» її мрії, повертаючи у реальність, вона може позбутися цієї навички. А вміти мріяти та йти шляхом їхнього здійснення — це гарна якість для дорослої людини. 

Не можна постійно захищати від реального світу

У дівчат дуже ніжне та світле бачення світу. Вони зростають на казках про принцес і рожевих єдинорогів. Потрібно приділяти час формуванню важливих у сучасному світі навичок — безпечному спілкуванню з незнайомцями, статевому вихованню, умінню говорити «Ні!» та не реагувати на маніпуляції. 

Не можна відгороджувати від обов’язків

Беручи до уваги вік дитини, потрібно привчати її до обов’язків та відповідальності. Потроху. Нехай спочатку це буде навичка заправляти зранку ліжко. Потім годувати кота. Займатися спортом. Потроху розширюйте обов’язки. Так ви закладете фундамент самостійної відповідальної особистості.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: