Ні для кого не секрет, що ранкова зарядка корисна для дитячого організму, який стрімко зростає і змінюється. Тому нескладну гімнастику можна починати робити навіть немовлятам разом із мамою. Узагалі особистий приклад — це головний та найпростіший спосіб залучити дитину до фізичних вправ. Але, якщо це не допомагає, доведеться трохи пофантазувати та застосувати батьківські хитрощі, але не забудьте «додати» туди любові та порозуміння.

1.  «Музичний такт». Якщо ви старанно качаєте прес, присідаєте та розмахуєте ногами, а ваша дитина 3–5 років не звертає уваги, спробуйте ввімкнути її улюблену музику та продовжити тренування. Майже ніхто з дітей не втримається та обов’язково приєднається.

2. «Віршовий ритм». Згадайте знайомі малюкові пісеньки, віршики. Або навіть заздалегідь спеціально вивчіть якісь тематичні поетичні рядочки. Повторюйте, наспівуйте й одночасно робіть фізичні вправи.

3. «Спортивний танок». Вигадайте, або знайдіть в інтернеті приклад легкої танцювальної музики. Робіть зарядку танцюючи — користі менше не буде, а дітям це цікавіше, ніж виконувати прості фізичні вправи.

4. «Ляльки — в ряд!». Залучайте до зарядки улюблені іграшки: «Зараз ведмедик, зайчик і лялька Маша йдуть розминати м’язи, бо це корисно для здоров’я!» Можна взяти іграшки до рук, робити вправи з ними, а можна запропонувати дитині уявити, ніби в іграшок свій спортивний майданчик, посадіть їх в одне місце.

5. «Малий тренер». Запропонуйте дитині рахувати, як тренер. Не переймайтеся, якщо малюк ще плутає цифри місцями й неправильно рахує, головне — його зацікавленість і виконання вправ, а для решти потрібен час.

6. «Цікаві відео». Знайдіть цікаві відео версії ранкової зарядки. Під них розминати м’язи веселіше. Дайте дитині можливість вибрати, яке відео їй подобається більше, те й вмикайте.

7. «Герой спортивного фільму». Можна зняти на відео, як дитина робить зарядку, а потім їй показати — це люблять майже всі діти. Також урізноманітніть зарядку — зніміть спільне відео з мамою чи татом, сестрами чи братами.

Ось так за тиждень весело та легко можна залучити дитину до ранкової зарядки. А потім, коли дитина звикне робити її регулярно, фантазуйте, змінюйте та додавайте нові цікаві фізичні вправи.