7 порад, що допоможуть батькам припинити ревнощі між братами та сестрами.

Помічайте, коли дитина гарно ставиться до брата чи сестри, та акцентуйте на цьому увагу. Значно простіше сприяти гарній поведінці через похвалу, ніж намагаючись виправити негативні дії.

 

Заохочуйте дітей бути одне одному партнерами, а не суперниками.

  1. Нехай спільним ворогом буде годинник, а діти прибирають іграшки за обмежену кількість часу.
  2. Одна дитина може розкладати шкарпетки парами, а інша складати їх та прибирати у шафу.
  3. Грайте в ігри, де діти є однією командою, а не діють одне проти одного.

 

Іноді дитина може почуватися «виключеною». Знаходьте засоби, аби допомогти дитині відчути свою значущість. Запропонуйте разом годувати брата, допомогти вам накривати на стіл або читати, доки сестра на заняттях. Створивши атмосферу команди, дитина ніколи не почуватиметься непотрібною, навіть якщо ваша увага зосереджена на іншій.

 

Коли ми схвалюємо поведінку однієї дитини, інша може ревнувати. Дуже важливо знайти «родзинки» у кожній дитині та наголошувати на її особливості. Говоріть малюкові про те, що його малюнки роблять вас щасливішими, ви радієте, спостерігаючи, як він грає із сестрою. Дитина має розуміти: навіть якщо ви приділяєте увагу братові чи сестрі, її місце у родині належить лише їй, і ніхто інший його не займе.

 

Діти чують, що ми говоримо та чудово розуміють мову тіла і жестів. Вони знають: коли ми говоримо, хто з дітей почав ходити першою, то ми вважаємо одну з них кращою за іншу. Ніколи не говорить про можливості дітей, порівнюючи їх. Акцентуйте увагу на особливостях кожної. Те що брат робить щось краще чи швидше, лише провокуватиме спалахи ревнощів.

 

Як діти можуть виправляти свою поведінку, якщо вони не знають, як це впливає на інших? Дитина не одразу навчиться співпереживати, тому не зліться, якщо потрібно повторювати знову і знову: «Тобі сподобалося б, якщо хтось інший..?». Наприклад, дитина зазвичай заздрить, коли ви втішаєте сестру. Але тепер вона може побачити, що її сестричка сумує, бо зламалася її іграшка, так само, як і їй було сумно, коли вона втратила свою.

 

Глибоко в душі, діти стурбовані, що їхня поведінка може змусити нас припинити їх любити. Щодня даруйте дитині любов. Вона має розуміти, що у вашому серці завжди буде особливе місце для неї.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: