Часто чоловіки не замислюються над тим, який вплив вони мають на своїх синів. Від того, якою людиною буде ваш син, велику роль відіграє ваше втручання в його виховання. Кожен хлопчик хоче бачити біля себе чоловіка, з якого можна було б брати приклад. На різних етапах розвитку хлопчика виховання його батьком має свої особливості.

Вік: 4–7 років. Роль батька: сприяння розвитку віри в себе, самоповаги і самозахисту. Тому слід учити власним прикладом, пропонувати допомогу, але не наполягати; залучати до своїх справ і привчати до праці, надати певні обов’язки. Слова впливу: «Якщо тобі потрібна допомога, я допоможу», «Можна тобі допомогти?», «Ти молодець, у тебе все вийде!», «Якщо тобі буде нудно прибирати, поклич мене», «Сьогодні ми зробимо дві справи, а лише потім підемо грати».

golf_padre_figlio

Вік: 7–12 років. Роль батька: схвалення батьком стає найважливішим досягненням для хлопчика. Авторитет батька посилюється шляхом зацікавлення його життям, захопленнями. Важливо в цей період розповідати синові про свої інтереси, роботу, зацікавити своїм хобі. Повинна зародитися міцна дружба як запорука успішного подолання дитиною кризи підліткового віку. Слова впливу: «Не переймайся. Наступного разу ти зможеш!», «Сьогодні сталася така цікава пригода. Сідай, розкажу», «Можеш допомогти мені дещо по роботі? Їдьмо зі мною».

Вік: 11–15 років. Роль батька: бажання дитини відповідати вимогам батька посилюється. Несхвала дуже гостро відчувається і негативно відображається на становленні особистості. Намагайтеся вчасно помітити зміни в поведінці. Станьте другом і розмовляйте, як з рівним по віку чоловіком, прийміть дитину такою, як вона є. Слова впливу: «Я тобою пишаюся!», «Ти найкращий друг!», «Я тобі довіряю. Ти вже дорослий і маєш голову на плечах, тому сам можеш прийняти правильні рішення!»

01e5a6a0a10e647a5f916c686801e920

Вік: 15–18 років. Роль батька: вплив на остаточне формування юнака як чоловіка шляхом залучення його до чоловічого світу. Слова впливу: «Який би життєвий шлях ти не обрав, ти можеш розраховувати на мою підтримку».

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ