У лютому в Києві поліція затримала 51-річного організатора порно-студії. Звичайна квартира у багатоверхівці… Знімання та розповсюдження фото- та відеоматеріалів порнографічного характеру. Жахає лише вік виконавець «головних ролей» — дівчата від 7 до 13 років.

Лячно. Страшно. Обурливо. Але…дівчат ніхто не змушував, не бив, не тримав у полоні. Вони самі протягом півтора року приходили до цієї квартири. Дівчата зі звичайних нормальних родин: середній достаток, добре навчання у школі. Батьки навіть не підозрювали недоброго, діти поводилися цілком нормально.

Як це відбувається?

Дорослий чоловік починає дружбу з дитиною. Маніпулює почуттям дружби, маніпулює свідомістю: «Ти єдиний. Ти винятковий»…

Дорослі чоловіки відрекомендовуються агентами модельного агентства і кажуть дівчинці: «Ти особлива. Ти найкрасивіша»…

Дорослий чоловік розповідає дитині, що у них особливі почуття. І цю особливу любов потрібно одне одному довести в особливий спосіб…

П’ятеро дівчат не розповідали про ґвалтівників ані батькам, ані друзям. Нікому.

Чому це відбувається?

Під час обшуку порно-студії було вилучено пристойну бібліотеку книг із дитячої психології та педагогіки: методи виховання, налагодження довірливих відносин із дітьми та встановлення авторитету в вихованні.

Водночас більшість батьків не читали жодної книги з дитячої психології, уважаючи, що найпотужніший інструмент виховання: «Тільки спробуй! Я тобі покажу тоді!». Ось діти і пробують… Діти мовчать, бо бояться батьків більше, ніж стороннього дорослого чоловіка, який так добре до них ставиться, кажучи: «Малюче, ти такий особливий»…

Як батькам захистити свою дитину?

  1. Кордони сексуальної безпеки потрібно роз’яснювати дитині від 3 до 5 років. З 5–6 років необхідно м’яко нагадувати дитині основні правила безпеки: роздягнутися може просити лише мама чи тато, або інший дорослий, але в присутності батьків.
  2. Акуратно пояснюйте дитині, до яких частин тіла можна торкатися, а до яких ні.
  3. Не карайте дитину за правду. Якщо вона чесно зізнається в провині, подякуйте за відвертість, а потім поговоріть з приводу ситуації. Коли дитина буде впевнена, що їй не слід боятися батьків та зізнаватися у скоєному, вона швидше прийде до вас за допомогою.  

Педофіли та ґвалтівники — це вправні знавці дитячої психології та методів виховання. Вони точно знають, як маніпулювати та налагоджувати довірливі відносини.

На допомогу батькам та на захист дітей проект «4Mamas» випустив «Нестрашну енциклопедію безпеки для дорослих та дітей», що допоможе просто та зрозуміло сформувати у дитині навички безпечної поведінки без залякувань і погроз. Темі сексуального виховання присвячений окремий розділ, що містить ілюстровані алгоритми дій для дітей та вправи для закріплення правил безпечної поведінки, аби діти довіряли лише своїм батькам та могли протистояти маніпулюванням сторонніх дорослих.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: