«Ще є час!», «Потім!», «Ще встигну!» — фрази, якими ми брешемо самі собі. Бо чарівне «потім» не настає ніколи. 

Перші кроки вашої дитини, перше слово, перша посмішка. Ці миті ніколи не повторяться. Ваша дитина у 16 років не підійде до вас із проханням допомогти, якщо вона давно навчилася розв’язувати проблеми сама через те, що у вас на це бракувало часу. Вона не стане відвертою з вами у 20, якщо у складний підлітковий вік ви не звертали уваги на її почуття. Їй не потрібні будуть ваші «Яка ти в мене гарна!» та «Який ти в мене мужній!» у 30 років, коли завдяки походам до психолога та роботі над собою вона нарешті стане впевненою у собі. Жодного «потім» для ваших стосунків не буде. Ви не зможете заповнити брак батьківської уваги довжиною в десятки років. 

Шрами дитячих образ залишаться з ними на все життя. Добре, якщо у дорослому віці ці образи будуть пророблені та загоєні. Але так відбувається не з кожним. Частіше цю біль просто заклеюють пластирем, і одним необережним рухом уся гіркота почуттів повертається. 

І ось перед тобою сидять уже дорослі 30-річні діти та гірко плачуть. Розуміючи, скільки всього невиплаканого та несказаного ще залишається всередині, стає важко дихати. Цей чоловік уже сам став татом. Навчаючи сина ганяти м’яча, у нього стискається серце від усвідомлення того, що він у дитинстві був цього позбавлений. А ось жінка, яка керує власним бізнесом і має сильний характер, але легко може розплакатись згадуючи, як їй бракувало маминої уваги у дитинстві. 

Є тільки тут і зараз. І саме цієї миті ваша дитина потребує вас, як повітря. Вона не претендує на всі гроші світу та 100 % вашого часу. Їй потрібно бути впевненою, якщо зараз їй знадобиться ваша допомога чи підтримка — ви перебуватимете поруч; що у вас завжди є час на неї; що ви не припините її любити, якщо раптом вона припуститься помилки; що вона завжди буде для вас найкращою, навіть якщо не складе вступні іспити; що йдучи стежкою цього буремного життя, крізь усі поразки та незгоди, крізь десятки років, у неї залишатиметься найнадійніше і найрідніше у світі — батьки.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: