Зовсім не культові герої сучасних тенденцій заполоняють серця наших дітей. Улюбленою іграшкою може бути рожевий дракончик, пухнасте зайченя, ведмедик, який вже «побачив світ» і тепер у нього розірване вухо. 

Психологи поділяють іграшки дитини та дві категорії: ті, що відповідають за енергію дії (конструктори, кубики, пазли тощо) та ті, що відповідають за енергію відносин (тварини і ляльки). Із першою категорію дитина може дуже довго і захопливо проводити час, вибудовуючи мости і цілі міста. Але емоційно прив’язатися малюк може тільки до тварин чи ляльок, до яких ставиться як до живої істоти. 

Але й іграшки також мають свій характер. Кожне тигреня, котик, лисичка мають свій зовнішній вигляд та певні риси поведінки. У кожної є роль, яку вона відіграє, — сміливця чи боягуза, героя чи кривдника, добродія чи хитруна. Пропонуємо розглянути іграшки, які діти обирають улюбленцями найчастіше. Як вони впливають на формування особистості дитини?

Якщо улюблена іграшка дитини — цуценя

Собака кмітлива і розумна. Вона віддана та не здатна зрадити чи підвести.  

Дитина, яка обирає своєю улюбленою іграшкою цуценя, весела і життєрадісна, у неї розвинене почуття обов’язку. Але вона може бути залежною від думки оточуючих, бути дуже прив’язаною до батьків, проявляти агресію, якщо їх розсердять.

Що робити?

Навчайте дитину бути самостійною і незалежною, забороняти іншим зневажливо до себе ставитися.

Якщо улюблена іграшка дитини — зайчик

Від самого ранку доброзичливий та енергійний зайчик скаче по полях та лісах. Він дуже добре ставиться до інших звірів, але вкрай боїться вовка. Його повсякчас хоче обманути хитра лиса. 

Дитина також буде дуже дружелюбною та милою, але трохи сором’язливою. Вона не стане у майбутньому хуліганом, але і душею компанії не буде. 

Що робити? 

Потрібно навчити зайчика, через гру, відстоювати власні інтереси та розвивати впевненість у собі. Тоді жодні вовки і лисиці не будуть йому страшні.

Якщо улюблена іграшка дитини — лоша

Сильні та витривалі, здатні долати всі перепони, доскакати до мети. Але кінь повинен мати досвідченого наїзника. 

Така улюблена іграшка свідчить про те, що дитина потребує надійного друга, який допоможе їй рухатися в потрібному напрямку. 

Що робити? 

Важливо навчити дитину правильно розраховувати власні сили: уміти відпочивати та відчувати, коли вона перебуває на межі власних можливостей, щоб не перевтомитися.