Продовжуємо розповідати вам про те, як на формування особистості дитини впливає її улюблена іграшка. У попередній статі ми розглянули, коли улюбленою іграшкою дитини є зайчик, лоша та цуценя. Тож якщо ви пропустили попередній пост, радимо переглянути його, перш ніж читати далі. 

Якщо улюблена іграшка дитини — ведмедик

У багатьох казках, ведмідь — найбільша та найсильніша тварина в лісі. Але при цьому він ще й трохи ледачий, незграбний, а обхитрити його не так уже й важко. 

Якщо через ведмедика дитина транслює свою позицію до світу, то вона хоче сказати, що вона сильна. Зазвичай конфлікти такі діти роз’язують силою — штовхають або б’ють кривдника.  Бо у гніві вони не контролюють себе.

Що робити?

Радимо приділити увагу навчанню дитини емоційного інтелекту. Так вона навчиться контролювати себе та розв’язувати конфлікти без залучення кулаків.

Якщо улюблена іграшка дитини — лисеня 

Лисиця може легко порозумітися з іншими завдяки хитрості та чарівності. Вона вміє привертати увагу, швидко адаптується у будь-якому колективі. 

Дитина-лисичка не любить, коли все спокійно. Це ж нудно! Тому вона може навмисно провокувати конфлікти. Лисичка може погодитися щось зробити, тільки якщо їй це вигідно.

Що робити?

Навчайте дитину робити добрі справи без власної вигоди. Навчайте чуйності та емпатії. 

Якщо улюблені іграшка дитини — котик 

Котики? Ну хто ж не любить цих лагідних пухнастих красенів! Котик завжди знайде собі найзатишніший та найтепліший куточок.

Із самого дитинства ваш малюк-котик учиться користуватися своїми чарами. Він не любить, коли ним командують. Тим паче, котики примхливі та навіть егоїстичні.

Що робити?

Навчіть дитину терплячості та уважного ставлення до оточуючих. Інакше їй буде важко взаємодіяти з оточуючими. 

Якщо улюблена іграшка дитини — лялька

Красуні Барбі дають змогу маленьким дівчатам почуватися принцесами. Принцесу всі люблять, у неї завжди закохуються найчарівніші принци. Вона може бути кокетливою і примхливою. 

Асоціюючи себе із лялькою, у реальному житті дитина може стикнутися із багатьма труднощами. Не завжди всі принци хороші, не завжди вони закохуються саме у цю принцесу. Це обернеться для неї великим розчаруванням. 

Що робити?

Допомагайте дитині розвивати таланти. Вона має усвідомити, що врода не завжди може допомогти подолати всі труднощі.

І наостанок: як учинити, якщо ви помітили у дитини негативні риси характеру, властиві її улюбленій іграшці?

  • Не забирайте у дитини іграшку, адже це не допоможе у розв’язанні ситуації.
  • Не критикуйте за риси характеру, притаманні ведмедику, котику, ляльці. Це не вроджені риси дитини.
  • Грайте разом та прищеплюйте іграшці ті риси характеру, яких їй бракує.

Статті за матеріалами психолога Олени Кравцової.