1. Разом із дитиною розмалюйте вітражними фарбами або фарбами, що легко змиваються, віконце в дитячій.

2. Дивіться на світ крізь кольорові скельця.

3. Розглядаючи людей, собаку, який пробігає, пташку, яка пролітає, придумуйте про них різноманітні історії. Ідучи сходами, на кожній новій сходинці придумуйте ім’я.

4. Улаштуйте вдома кафе-морозиво. Наповнюйте стаканчики з-під йогуртів фруктовим соком або йогуртом і заморожуйте. Морозиво прикрасьте шматочками фруктів, печива, подрібненим шоколадом і подавайте на стіл.

5. Зобразьте змію. Чим більше гравців, тим краще. Бігайте квартирою одне за одним. Напрямний наказує гравцям, що вони повинні робити, наприклад, стрибати на одній нозі, повзти навколо столу або перекидатися на килимі кімнатою.

6. Доберіть кілька картинок. Кожний учасник гри обирає собі яку-небудь картинку, вигадує до неї історію, а решта повинні її вгадати.

7. Зробіть колаж. Газетні або журнальні сторінки розривайте на шматочки, з яких потім створіть кольоровий колаж. Прикрасьте його ілюстраціями, вирізаними зі старих журналів. Працюйте олівцями, фломастерами, використовуйте клей із блискітками.

8. Зробіть книжку з картинками. Візьміть блокнот, вирізки картинок із каталогу або журналу, фломастери. Придумуйте історії, розповідайте їх за допомогою малюнків і картинок. Підпишіть назву й автора книги, прикрасьте її обкладинку.

9. Пограйте в доньки-матері, причому зі зміною ролей: дорослі грають дітей і навпаки.

10. Згадуйте пісні й придумуйте свої. Нехай один із гравців починає наспівувати мелодію, а інші — відгадують її й продовжують або придумуйте нові слова до відомої пісні.

11. Виготовте нові вбрання для ляльок зі шматків тканини, паперу, кульків та інших матеріалів. Розглядайте фотографії та розповідайте нові історії до них.

12. Намалюйте музичні картинки. Для цього візьміть аркуш паперу, фломастери або олівці, увімкніть музику і малюйте різнокольорові фігури, що асоціюються з музикою.

13. Змайструйте тварин із паперу. На цупкому папері намалюйте будь-яких тварин. Виріжте. Приклейте до них смужку картону, що виконує функцію підставки, й улаштуйте зоопарк на столі. У фігурках птахів, метеликів, рибок, дельфінів зробіть невеликі отвори, просмикніть крізь них ниточку і прикріпіть до ручки шафки, дверного прорізу, люстри. Дмухайте на фігурки й спостерігайте за їх рухом.

14. Придумуйте зачіски. Візьміть банти, шпильки, гумки й обручі для волосся. Робіть одне одному незвичайні, фантастичні зачіски.

15. Намалюйте чоловічків. Намочіть палець. Потім умочіть його в туш і притискайте до паперу. З відбитків робіть чоловічків і звірят, яким потім домалюйте очі, носики, ротики.

16. Зробіть чарівні бризки. Для цього наповніть водою пластикову пляшку і запропонуйте, щоб ваш малюк побризкав рослини в саду. А потім покажіть, як можна фарбувати водою. Зверніть увагу, що під час змочування водою цегельна стіна, дерев’яний паркан та інші предмети змінюють свій колір. А ще малюйте водою на землі й асфальті.

17. Винаходьте разом із малюком різні ігри для розвитку уяви, наприклад «Кораблик» і, забираючись із ногами на ліжко або диван, робіть вигляд, що перебуваєте на кораблі. Потім дивіться на море або берег, уявляйте, що там бачите. Це можуть бути морські черепашки, дельфіни, зграйки різнокольорових риб, чайки, які кружляють над водою. Потім, зазирнувши в географічний атлас, визначте, куди пливете. Обговоріть, хто там живе, які рослини ростуть, чим відоме це місце.

18. Запропонуйте малюкові уявити, начебто ви опинилися у лісі або на незаселеному острові. Помрійте разом про те, що ви там робитимете, куди підете. Що трапиться, якщо ви заблукаєте, як діяти, якщо когось зустрінете. Таким чином, ви зможете опинитися будь-де і стати ким завгодно.

19. Пограйте в «перетворення». Кружляючись, проговорюйте фразу: «Я кружляю, кружляю, кружляю й, наприклад, на жабку перетворюся». Після таких слів пострибайте, як жабка. Потім перетворіться на ведмедя, зайця та інших знайомих вам і придуманих вами тварин.