Коли настає період підліткового віку — система виховання переглядається. Дитина потребує більше свободи. Аби позбавити себе та підлітка у читанні нотацій, варто допомогти йому освоїти деякі навички до настання 12 років. Які? Розповідаємо далі.

Тайм-менеджмент

Уміння розпоряджатися своїм часом дуже знадобиться підліткові. Адже прокидатися, лягати спати, устигати виконувати домашнє завдання, вчасно приходити до школи — його відповідальність. Чим раніше ви почнете закладати у дитину правила розпоряджання часом, тим легше їй буде бути самостійною.

Вибір

Обрати між двох або декількох варіантів кращий для себе, зваживши усі «за» та «проти», спрогнозувавши наслідки — це й є навичка ухвалювати рішення. Дитина має вміти сказати «ні», якщо того потребують обставини.

Увічливість

Підліток уже вважає себе дорослим. Тому важливо навчити ввічливого спілкування, поважати думки іншої людини, емпатії. Допоможуть у цьому завдання з емоційного інтелекту.

Самостійність удома

Дім — це не тільки місце, де ти спиш, їси і проводиш вільний час. Дім потребує турботи про себе. До 12 років необхідно навчити дитину користуватися пральною машиною, мікрохвильовою, мити за собою посуд, прибирати у своїй кімнаті. Змалечку потрібно привчати дитину стежити за порядком удома.

Відповідальність

Найкращий спосіб навчити відповідальності — хатні тварини. Вони потребують догляду. Це живі створіння, які мають потреби: з ними необхідно гуляти, годувати, прибирати за ними, приділяти їм час. Це не обов’язково має бути собака чи кіт. Ви можете завести тваринку, яка потребує меншого догляду.

Фінанси

Давати дитині кишенькові гроші необхідно, щойно вона йде до школи. Не контролюйте, як дитина витрачає їх. Пояснюйте основи фінансової грамотності та формуйте навички поводження з грошима. Поступово дитина навчиться відповідально розпоряджатися грошима.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: