Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Що робити, якщо дитині набридли іграшки?

1. Чарівна сумочка.
Візьміть свою стару сумку, покладіть у неї баночки від старих кремів, пудри, губних помад (вимиті), порожні коробочки, великі ґудзики, ручки без стрижнів, старий телефон, пульт від телевізора, блокнотик, олівчик та інші дріб’язки (не гострі, не брудні та безпечні для малюка).

Можна розкласти у внутрішні кишені, закрити замочки й дати дитині. Діти з іграшками стільки не граються, скільки із цими «скарбами». А вже якщо Ви не полінуєтеся засунути в порожні коробочки всякі дріб’язки, то матимете вільний час, а малюк отримає чудову розвагу. Маленьку людину цікавлять тільки «дорослі» речі!

2. Іграшки з кіндер-сюрпризу.
Насипте в тарілку крупу, сховайте туди іграшку з кіндер-сюрпризу (нехай дитина все це бачить) і запропонуйте їй знайти заховані іграшки. Проводити тільки під доглядом дорослого!

3. Помпони, клубки.
Помпони — це чудові маленькі м’ячики! Якщо відірвалися від шапки — не поспішайте викидати. Можна придумати з ними безліч захопливих ігор. Можна використовувати просто як м’ячик — кидати, ловити, м’яти такий одне задоволення. Можна грати з ним у «стаканчики». Беремо два однакові стаканчики, одним накриваємо помпон і змінюємо місцями стаканчики. А малюк намагається знайти. Можна катати із гладкої похилої поверхні, вивчати за ними колір і лічбу. Зацікавився клубком — чудово! Нехай крутить його, мотає, тягне за ниточку. Спробуйте разом змотати клубок.

Так само можна використовувати в дитячій грі технічні прилади, що зламалися (телефони звичайні й стільникові, калькулятори). Справжні предмети подобаються малятам значно більше, ніж іграшки.

4. Контейнери від кіндер-сюрпризів (з 4 місяців) — брязкальця.
Насипте в контейнери з-під кіндера різну крупу (горох, рис, гречку, манку, макарони) — матимете брязкальця з різними звуками. Не забудьте заклеїти їх! Брязкальце зав’яжіть у текстиль.

5. Блискавки, шнурки, зав’язки, мотузочки, застібки.
Ми часто купуємо спеціально для тренування дрібної моторики розвивальні іграшки, шнурівки, планшети, що складаються з усіляких блискавок, застібок, зав’язок.
Тільки навіщо купувати, якщо пряжки є на кожному ремені й туфлях, на черевиках — шнурки, на одязі — ґудзики, гачки й блискавки. Покажіть призначення цих предметів на справжньому одязі. У будь-якому будинку є старий одяг і взуття, вичистивши й виправши які, їх можна віддати малятам для ігор. Покажіть дитині, як плести кіски зі стрічечок, шнурків і мотузочок, як застібати пряжки.

6. Рушники, простиральця, ганчірочки, мішечки.
Тренуємо тактильне сприйняття. Малятам дуже корисно м’яти й мацати їх. Адже рушники й ганчірочки з різних тканин можуть мати зовсім різну структуру. Зовсім маленькі можуть грати в «ку-ку» або в хованки, м’яти і мацати тканини різної текстури.

З рушника або пелюшки можна виготовити імпровізований мішечок, накидку, під який скласти різні предмети, а дитина на дотик намагається упізнати їх. Можна із простирадл і рушників зробити будиночки, навіть гамаки й гойдалка для ляльок. Малята можуть самі вчитися в’язати вузли й конструювати. Можна сповивати ляльку. Угадувати на дотик заховані за тканиною предмети.

7. Прищіпки (від року).
Прищіпки розвивають дрібну моторику, уміння володіти пальцями. Із цупкого картону можна вирізати картинки сонця або їжачка і за допомогою прищіпок прищепити їм проміннячка або колючки. Можна простягнути мотузку — і нехай дитина розвішує білизну.

8. Крупи, сіль.
Звичайна крупа приховує в собі безліч можливостей з розвитку дрібної моторики. Дрібну крупу й сіль можна використовувати для пальчикового малювання. Для цього потрібно висипати крупу на піднос рівним шаром. Спочатку малюйте самі. Головне — зацікавити малюка. Проведіть пальчиком по крупі.

Утвориться яскрава контрастна лінія, потім візьміть пальчик дитини. Нехай малюк сам намалює кілька хаотичних ліній. Коли дитина освоїться, можна малювати візерунки. Спочатку малює мама, потім перші спроби робить малюк. Малювати можна будь-що: хаотичні лінії, будиночки, кола, паркани, хмари, спіралі, обличчя.

Можна вивчати форму, літери й цифри. Малювати найкраще на кухні й саджати малюка так, щоб він не розсипав крупу туди, куди складно дістатися пилосмоком.
Велику крупу (гречку-ядрицю, горох, квасолю) можна використовувати для викладання картинок, так само як із сірників, ґудзиків і ватяних паличок. Вона придатна і для аплікацій. Пересипати крупу найцікавіше в прозорому посуді.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!