Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Що таке інфантильність

Ваша дитина не може приймати рішення самостійно? Їй важко брати на себе відповідальність? Підліток губиться у складних життєвих ситуаціях та не може обійтись без вашої підтримки?

Над цією проблемою слід замислитись – адже це перші прояви дитячої інфантильності. Інфантилізм (від лат. Infantilis – дитячий) – незрілість у розвитку, збереження в поведінці або фізичному вигляді рис, притаманних попереднім віковим етапам.

Як розпізнати дитячу інфантильність? На жаль, до 10 років це зробити практично неможливо. Усі діти люблять ігри і люблять робити, як їм заманеться, а не так як хочуть батьки. Проте, до 13-14 років підліток уже має розуміти, що в реальному житті часто доводиться поступатися власними інтересами, робити щось врозріз зі своїми бажаннями і думати про інших людей.

Які діти найчастіше стають інафантильними:

– дитина пізнія, довгоочікувана;
– молодша дитина в родині, інші виконують роль няньок;
– часто хворіють;
– дитина успішних батьків. Всемогутні батьки відбивають бажання чогось досягти.

Як діяти, якщо ви помічаєте перші ознаки інфантильності:

– виробляйте і заохочуйте самостійність. Навіть якщо щось не вийшло – похваліть, а не відбивайте бажання;
– намагайтеся бути в курсі всіх справ, переживань, планів. Влаштовуйте сімейні свята, разом відпочивайте;
– щодня давайте список посильних завдань вашому чаду, навчіть планувати свій день;
– поведіть у похід, де дитина «спуститься з небес на землю».

Не пропустіть момент дорослішання дітей, не дайте можливості надовго загратися в дитинство. Кожен вік наділений своїм смисловим навантаженням, і не треба намагатися це змінити.Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!