У наш час без подорожей важко уявити своє життя. Коли з’являються діти, збиратися в дорогу стає складніше. Саме тому команда проекту «4Mamas» підготувала для список предметів, що необхідно взяти з собою в подорож з малюком!

   1. Індивідуальна аптечка малюка. Обов’язковий пункт у вашій дорожній сумці. Ви завжди повинні бути напоготові, якщо дитина захворіє. Рекомендовані лікарські препарати, що слід покласти з собою в аптечку:

антигістамінні препарати від укусів комах і алергічних реакцій (супрастин, зиртек, димедрол, тавегіл);

жарознижувальні та болезаспокійливі (парацетамол, анальгін, нурофен дитячий);

засоби для захисту від комах, засіб від опіків, крем від засмаги; медикаменти для лікування ран, саден (бинт, ватні тампони, зеленка, йод, пластир, перекис водню);

препарати від шлунково-кишкових розладів (вугілля активоване, смекта тощо);

засоби від нежиті та кашлю, спирт і особисті ліки (якщо у когось є хронічні захворювання).

   2. Засоби особистої гігієни. Трішки вати, ватних дисків та вушних паличок не займуть багато місця у вашій сумці, але можуть стати у пригоді будь-якої миті. Не забудьте придбати вологі серветки та достатню кількість підгузків (за потреби). Якщо ви не користуєтеся вже підгузками, то візьміть компактний горщик.

   3. Документи: паспорт, свідоцтво про народження, міжнародна страховка, комусь потрібна довіреність тощо.

   4. Особисті речі та взуття. Якщо вам не хочеться прати, то краще запастися речами. Візьміть по декілька комплектів одягу для різної погоди. Не забувайте, що кількість одягу також залежить від кількості днів подорожі, а також віку та індивідуальних особливостей вашої дитини. Взуття також візьміть декілька пар для різної погоди. Не забудьте про піжаму та теплі шкарпетки!

   5. Їжа. Візьміть необхідні продукти для харчування в дорозі (щоб не їсти на незнайомих та сумнівних місцях). Візьміть достатню кількість води.

  6. Іграшки та розваги. Візьміть декілька найулюбленіших іграшок малюка, щоб він почувався комфотніше в незнайомому місці. Подбайте про те, щоб дитині було чим зайнятися в дорозі. Візьміть книжку, набір для малювання, який-небудь конструктор або розвивальну іграшку, що можна збирати постійно по-новому або головоломку.

   7. Фотоапарат та декілька карт пам’яті. Подорожуйте із задоволенням та не економте на фотографіях. Не забувайте про зарядні пристрої для фотоапарату та мобільного телефону.

   8. Особистий транспорт малюка. Якщо ваша дитина зовсім маленька, то візьміть із собою компактний візочок (що розкладається), слінг або «кенгуру». Тоді малюк завжди матиме змогу перепочити, а вам не доведеться весь час носити дитину на руках.

Але найголовніше — візьміть із собою гарний настрій! Команда проекту «4Mamas» бажає вам веселих і незабутніх подорожей усією сім’єю!