Найважливіша риса молодості — бажання бути «не такими», яскравими, особливими, новими. Це відбивається на мовленні. У підлітків та молоді свої слова, що складаються у сленг (від англ. «slang» — жаргон). Але найцікавіше те, що кожні 5–7 років сленг оновлюється, і той, хто щойно скінчив виш, у очах восьмикласника вже виглядає динозавром.

Тож якими словами дивують зараз?

Хайп — ажіотаж, шумиха навколо будь-чого: музичного гурту, комп’ютерної гри, бренда. Утворилося від абревіатури «HYIP» , що розкривається як «High Yield Internet Project», тобто проект з високою прибутковістю. Такі проекти супроводжувалися нав’язливою рекламою, звідки й походить поняття. Відповідно, хайповий — модний нині.

Локація — якесь місце, перш за все таке, де має щось відбутися. Кафе, нічний клуб, навіть площа у місті. Слово прийшло через комп’ютерні ігри, де локаціями називають певні місця, де пересувається гравець (геймер).

Воркаут — вуличний спорт, у якому багато силових вправ на брусах чи поперечинах.

Руфер — людина, яка підкорює найвищі рукотворні об’єкти: дахи хмарочосів, опори мостів, телевежі тощо.

Пранкер — телефонний хуліган. Слово пішло від англійського «prank» — витівка, жарт. Іноді пранкери телефонують навіть президентам, і ці розіграші можуть насмішити всю країну або стати приводом до політичного скандалу.

Вейпер — людина, яка замість морально застарілої звичайної цигарки з тютюном користується електронною. Цей електронний пристрій, вейп, зовні може нічим не нагадувати цигарку, та й сам процес називається вже не куріння, а паріння.

Дропнути — різко припинити робити якусь справу, не доведену до кінця. Наприклад: «Не зміг дочитати цю книгу, дропнув».

Шарити — розбиратися у якісь темі чи справі.

Ізі катка — справа, що виявилася легкою.

Крипота — щось моторошне, жахливе. Це може бути фільм жахів, чи картинка, чи реальне місце, наприклад, давно залишений дім («заброшка») назвуть криповим.

Тепло та лампово — затишно, душевно. Вираз прийшов від любителів звукопису, які запевняли, ніби музика, що йде крізь посилювач на лампах, лунає м’якіше.

Лук — модний образ, та водночас фото у цьому образі. Не плутати з фотографією себе — селфі, бо за допомогою селфі ви демонструєте, який у вас сьогодні лук. Походить слово, звісно ж, не від назви рослини, а від англійського ж таки слова «look» у значенні «дивитися».

У наступній статті поговоримо про слова, з якими звертаються до милих дівчат та про стосунки, тож залишайтеся з нами!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: