Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

«Сонний опитувальник»: 15 питань, що обов’язково потрібно ставити дитині перед сном

Батьки часом так поспішають, що за день розмова з дитиною (від 7 до 15 років) обмежується в монолог матусі чи татуся, який постійно підштовхує: «Швидше! Ми запізнюємося! Піднімайся! Умивайся! Одягайся! Узувайся! Мий руки! Сідай їсти! Роби уроки! Лягай спати!» І так, майже щодня.

Дуже часто батьки не помічають настрій дитини, не чують її. А всі бесіди відкладають на вихідні дні, посилаючись на зайнятість, хатні чи робочі справи протягом тижня. А в суботу, неділю трапляються непередбачені події, і знову часу для розмов з дітьми бракує. Що робити? Як змінити ситуацію, аби дитина відчувала батьківську участь та була захищеною в житті? Ось ці питання, які слід взяти за правило і завжди по 2–3 питання ставити щодня дитині. Це дасть вам змогу краще пізнати свою дитину, дізнатися про її мрії, відчути страхи й негаразди в її дитячому світі.

1. Що гарного сталося сьогодні за цілий день? А що відбувалося не так добре, як хотілося б?

2. Який ти? Опиши себе за допомогою прикметників, або розкажи про себе історію. (Якщо дитина замала, допоможіть їй дібрати слова.)

3. Чи є в тобі щось, щоб ти хотів змінити?

4. Чи подобається тобі твоє ім’я? Якщо б ти мав змогу вибрати собі ім’я, то яке б ти вибрав і чому?

5. Що ти найбільше любиш робити?

6. Хто, на твою думку, найдобріший (окрім рідних) та чому?

7. Які твої мрії? Чи є найголовніша? Чому ти саме про це мрієш?

8. Хто твій улюблений герой з казки чи мультфільму? Чому?

9. З якою твариною ти міг би себе асоціювати? Чи є в тебе улюблені звірі, тварини, птахи?

10. Хто твій друг? Який він має характер? Що тобі подобається в ньому найбільше?

11. Як ти вважаєш, чи важко бути дорослими? Чому?

12. У чому саме, на твою думку, тебе (інколи чи завжди) не розуміють дорослі? Чи взагалі вони здатні тебе зрозуміти? Що необхідно зробити, аби знайти порозуміння дітям із батьками, вихователями та іншими?

13. Яким, на твою думку, повинен бути ідеальний день? Опиши його.

14. Який день у своєму житті ти вважаєш найкращим? А який день найбільше завдав тобі прикрощів? Чому? Як можна було змінити ситуацію?

15. Чого б ти хотів навчитися, чого люди не здатні робити(літати, вгадувати думки, переміщуватися у просторі, мати змогу бути невидимим, проходити скрізь стіни тощо)? Чому та навіщо?

Для гармонійного розвитку замало лише гарно доглядати за дітьми, адже таким чином ми ніколи не дізнаємося про думки наших дітей.  Розмовляйте частіше з дітьми!

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!