37 корисних порад

 1. Ваша дитина не відповідає за вашу реакцію. Ви можете виховувати дитину ефективніше й робити це радісно, демонструючи їй спокій і любов.
 2. Для того щоб виправити свою відповідь на поведінку дитини, насамперед, необхідно відповідати за власну поведінку.
 3. Звертайте увагу на свою поведінку, щоб визначити, яким чином ви маєте небажані результати у вихованні.
 4. Почніть із відновлення своєї душевної рівноваги. Для того щоб виховувати дитину мирно й ласкаво, вам необхідно правильно харчуватися, займатися фізичними вправами, медитувати або розслаблятися, робити все для підтримання гарного емоційного стану. Ви повинні поводитися спокійно й упевнено.
 5. Для того щоб позбутися стресу й злості у відповідь на поведінку вашої дитини, намагайтеся робити все без поспіху. Чим більше ви поспішаєте, тим швидше знесилитеся.
 6. Діти можуть сприймати ваші вимоги або повільно, або взагалі ніяк. Якщо ви тиснутимете на них, намагаючись прискорити їхню дію, ви лише досягнете зворотного ефекту.
 7. Спокійні діти поводяться краще, ніж діти, які постійно зазнають стресу. Ваш стан впливає на стан вашої дитини. Чим спокійніше ви взаємодіятимете зі своєю дитиною, тим спокійнішою вона буде.
 8. Ви не зумієте навчити свою дитину контролювати свої дії, якщо не здатні контролювати свої.
 9. Узявши на себе турботу за ваші взаємини з дитиною, ви берете на себе також і турботу про себе.
 10. Коли дитина провокує вас, вона контролює ситуацію. Самоконтроль у будь-якій ситуації починається з контролю над вашою реакцією.
 11. Стежте за тим, що ви говорите своїй дитині. Якщо ви говорите їй: «Ти мене сердиш. Ти виконуєш усе занадто повільно. Ти змушуєш мене кричати», ви дозволяєте їй управляти ситуацією й відповідати за вашу поведінку.
 12. Дитина послана у ваше життя, тому що настав час для самовдосконалення.
 13. Коли ви втрачаєте терпіння й урівноваженість у відповідь на поведінку дитини, ви втрачаєте свою владу.
 14. Намагайтеся впоратися з усім мирно і спокійно. Через мир із собою ви зуміє осягнути мудрість та любов, необхідні для виховання.
 15. Поступово ви заспокоїтеся. Вас повинні задовольняти найменші кроки на шляху до мирного врегулювання ситуацій. Коли ви гніваєтеся, то витрачаєте час даремно.
 16. Ваша зла відповідь дитині виявляє те, як неправильно ви можете впоратися з подіями, відповідно демонструючи відсутність поваги до себе.
 17. Дітям необхідна мирна, гармонічна обстановка для того, щоб демонструвати свою гарну поведінку й позитивне, поважне й тепле ставлення. Коли ви реагуєте на поведінку дитини зі злістю, ви зневірюєте її у тому, що вона зможе поводитися краще.
 18. Злість, стрес, благання, суперечки, крики — це найбільш неефективні способи виховання. Вони можуть стати для вас альтернативними способами виховання.
 19. Дітям необхідно знати межі дозволеної поведінки. Але вони не зуміють усвідомити наявність цих меж, якщо ви почнете встановлювати їх неправильним шляхом.
 20. Важливо розуміти, якщо ваша реакція скривдила б вас, то вона напевно скривдить і того, на кого вона спрямована. Щойно ви почнете стежити за своєю поведінкою, вам удасться налагодити необхідні межі у вихованні.
 21. Якщо ви зі злістю реагуєте на поведінку своєї дитини, то стомлюєтеся й засмучуєтеся. Ви самі винні в цьому, а не ваша дитина. Ваш негативний вплив може погіршити ситуацію.
 22. Проаналізуйте думки про свою дитину. Якщо вони призводять до злості й стресу, то саме ваші думки, а не дитина, спричиняють проблеми.
 23. Ваші думки мають схильність утілюватися в життя. Думайте, що ваша дитина саме така, як ви хочете, а також думайте про те, якими методами ви хотіли б виховувати її.
 24. Мудрість полягає в тому, щоб усунути проблему, а не збільшити її. Якщо ваша дитина поводиться неправильно, своїм стресом, невдоволенням і злістю ви лише погіршите ситуацію.
 25. Для того щоб змінити свою реакцію у відповідь на поведінку дитини, вам необхідно, насамперед, припинити обвинувачувати дитину у своїй поведінці.
 26. Ваша злість і стрес у відповідь на дії дитини засвідчують, що ви занадто тиснете на себе, а потім зриваєте злість на дитині. Якщо ви опікуватиметеся про себе, поведінка вашої дитини вже не видаватиметься вам поганою.
 27. Якщо ви не знаєте, як упоратися з поведінкою дитини, просто спостерігайте, розслабтеся й не втрачайте впевненості в собі. Розглядайте ситуацію розумно, і яке-небудь конструктивне рішення неодмінно спаде вам на думку.
 28. Перш, ніж ви зумієте отримати контроль над ситуацією, вам необхідно зрозуміти, як це не контролювати ситуацією зовсім. Якщо ви втратили контроль над подіями, нехай усе відбувається природньо.
 29. Не варто приділяти забагато уваги поведінці, що вас дратує. Навпаки, слід концентруватися на тій поведінці, що вам подобається.
 30. Не потрібно боротися з поганою поведінкою своєї дитини. Навпаки, необхідно вжити конструктивних заходів, щоб досягнути від своєї дитини бажаної поведінки.
 31. Найбільш важливим елементом гарної поведінки дитини є теплі, надійні взаємини з батьками, у яких проявляється взаємоповага. Своєю злістю ви перешкоджаєте налагодити подібні стосунки.
 32. Для того щоб змінити поведінку своєї дитини, демонструйте їй свою гарну поведінку.
 33. 95 % усіх ваших дій, спрямованих на поліпшення поведінки дитини, мають бути позитивними, жартівливими і виявляти любов.
 34. Якщо ви постійно думаєте про те, як ви страждаєте, і сприймаєте себе як великого мученика, ви втрачаєте свою владу й самоповагу у вихованні. Припиніть сприймати себе як жертву, і навчіться насолоджуватися власними перемогами.
 35. Якщо вам необхідно виявити твердість, проявляйте її без залучення емоцій. Накладаючи на дитину обмеження в чому-небудь, проявляйте водночас доброту. Будьте послідовними — і ваша дитина швидко зрозуміє, чого ви від неї вимагаєте.
 36. Коли ви гніваєтеся, ви втрачаєте досвід виховання. Злість і гнів взаємодіють із поганою поведінкою дитини так само, як наприклад, бензин взаємодіє з вогнем.
 37. І, нарешті, вам необхідно вірити, що ви зумієте подолати все. Ви зумієте виховати своєї дитину в любові без залучення злості й стресу. Якщо є бажання, є й можливість.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: