Дорослі, чи зверталися ви коли-небудь по допомогу до незнайомої дитини? Сумки додому донести, кошеня з дерева зняти, показати, де розташована потрібна крамниця? Невже ніколи? Жодного разу?

Так чому тоді ми все ще продовжуємо вчити наших дітей, що слід бути чемними та привітними з усіма?! Ми намагаємось вкласти в них усвідомлення того, що потрібно робити добро та не відмовляти на прохання допомогти. Та чи розуміє дитина межу: де закінчується доброчесність і починається небезпека?

Доросла людина не повинна просити про допомогу в чужої дитини! Коли дитина говорить з дорослим — вона вже програє. Дорослий розумніший, досвідченіший, сильніший, хитріший. 

Що робити дитині, якщо її просить допомогти чужа людина?

Дайте дитині просту і зрозуміло стратегію дій — розвернутися і піти до безпечного місця. Байдуже, хто до неї звертається — мила бабуся чи неприємний дядько. Вони – незнайомці, а отже, небезпечні. У книзі «Нестрашна енциклопедія безпеки» ви знайдете дієві стратегії дій для дитини у різних ситуаціях: на вулиці, вдома, в інтернеті. Все це допоможе навчити її правил безпечної поведінки та захистить. 

Навіщо?

За даними Національної поліції України, за 2019 рік зникло 7800 дітей. Це приблизно 20 дітей на добу. Більшість з них знайшли протягом першої доби. Але зниклими без вісти офіційно вважають 44 дитини.

Отже, старшим потрібно допомагати? Мабуть, у реаліях сучасного світу діє інше правило — старших потрібно остерігатися!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: