Розмовляти з дітьми про статеве виховання потрібно розпочинати в дошкільному віці. Звісно ніколи не пізно розпочати це робити, якщо до цього моменту ви з певних причин уникали цієї теми. Як організувати статеве виховання, якщо в родині різностатеві діти різного віку? Ми зібрали для вас декілька простих порад.

Кожному віку — своя інформація

Добирати літературу та спосіб донесення інформації потрібно згідно з віком дитини. Якщо ви обираєте книги, які допомогли закласти основи статевого виховання, радимо звернути увагу на книги серії «Енциклопедія статевого життя», створені для різного віку дітей. Головне — інформація у них повністю адаптована під певну вікову категорію. Ви можете бути впевнені, що дитина не отримає зайвої інформації, до якої вона не готова.

Різні способи донесення

Якщо ви розпочинаєте говорити про статеве виховання з дошкільником, обирайте різні способи донесення інформації: історії, казки, мультфільми, бесіди. Обирайте той, який найбільш до вподоби вашій дитині, задовольняє вас на якість контенту. Звісно перш ніж запропонувати щось до перегляду чи читання, переконайтеся, що запропонована інформація відповідає віковій категорії дитини.

Кожному окремий час

Якщо ваші діти різного віку, то говорити з ними на теми статевого виховання потрібно окремо. Знайдіть час для кожної. Якщо ваша старша дитина підліткового віку, будьте готові відповісти на її запитання тоді, коли вона цього потребує. Не ігноруйте її. Підліткові дуже важливо, щоб у потрібний момент батьки відгукнулися на його прохання про допомогу. Також не слід буди занадто наполегливими. Якщо зараз дитина не хоче або не готова говорити з вами на тему статевого виховання — зачекайте більш слушного моменту.

І головне — будьте відвертими зі своїми дітьми. Говоріть чесно. Називайте речі своїми іменами. Інформація, яку ви передаєте, має бути з просвітницькою метою. Тож будьте обережні з власними упередженнями та поглядами.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: