Усі екзамени припадають саме на складний підлітковий період, коли і так життя наповнене суцільними стресами. Дитина ще не має великого досвіду, як з ними впоратися, натомість мама чи тато мають. Тому вони і можуть допомогти дитині в цьому.

1. Облаштуйте спеціальне місце для підготовки і забезпечте тишу під час занять.

2. Зазвичай екзаменів кілька. Обговоріть із дитиною і складіть план, якого дня що саме вона вивчатиме.

3. Розплануйте час на кожен день, дозволяйте дитині робити перерви на зміну діяльності (1 година занять, 10 хвилин перерви, 1 година занять).

4. Порадьте дитині починати вчити найскладніший предмет. Також скажіть, що вчити потрібно не весь матеріал підручнику, а лише ті питання, що будуть на оцінюванні.

5. Запропонуйте побути в ролі екзаменатора. Поставте питання дитині, вислухайте відповідь.

6. Привчіть дитину виконувати практичні вправи, навіть якщо екзамен усний: розв’язувати задачі, розбирати речення. Так краще запам’ятовується і розуміється  матеріал.

7. Зніміть на камеру відповідь дитини або запишіть на диктофон. Погляд на себе збоку буде для школяра корисним.

8. Не дозволяйте дитині перевтомлюватися і зубрити невивчені теми напередодні екзамену. Перевтома може негативно вплинути на складання іспиту.

9. Постежте, щоб у день оцінювання дитина була виспаною і ситою.

10. Налаштуйте дитину на успіх. Нехай уявить, як вона впевнено і гарно виступає перед екзаменаторами.

Якщо ж дитина з іспиту повернулася не з тією оцінкою, на яку ви очікували, а сам школяр задоволений, тоді не виказуйте свого невдоволення. Краще похваліть. Якщо і дитина незадоволена, не сваріть, адже вона доклала зусиль, можливо, просто перебільшила свої можливості, тому й очікувала кращого. Запевніть дитину, що оцінка на екзамені важлива, та справжню оцінку їй поставить життя.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: