У кожного свята свої традиції. Новий Рік особливо багатий на усілякі звичаї та ритуали. Приміром, у домівці неодмінно має бути прикрашена ялинка або сосна, на столі – шампанське, а під бій курантів заведено загадувати найзаповітніші бажання.

Але є ще традиції сімейні, які батьки та діти повторюють рік у рік, а іноді – з покоління в покоління. Такі звичаї об’єднують домочадців, дарують відчуття магії та неповторності новорічної ночі. Пропонуємо твоїй увазі калейдоскоп новорічних ідей.

1. В очікуванні дива

Підготовку до Нового року можна почати заздалегідь і жити в передчутті свята. Наприклад, 19 грудня, в день Святого Миколая, повісьте на ручку дверей або на камін смугасті шкарпетки для подарунків і покладіть туди листи для Діда Мороза. А пізніше дідусь покладе туди подарунки та листівки з побажаннями. За 12 днів до Нового року кожного вечора на вечерю готуй нову страву або страви різних національних кухонь. У процесі приготування можна розповісти дітям багато пізнавального про країни та континенти. А під час вечері можна загадувати бажання.

2. Домашня стінгазета

Якщо в сім’ї є діти-школярі, спробуйте зробити разом домашню газету. Нехай вона буде яскравою, смішною, з добрими побажаннями. Намалюйте новорічну ялинку, а замість кульок приклейте фотографії своїх рідних, напишіть побажання, вірші, шаради, загадки, шаржі. Можна навіть влаштувати змагання – батьки роблять свою газету про дітей, а діти – про батьків. Цікаво буде спостерігати, як з кожним роком дедалі серйознішими стають побажання дітей і як вони змінюються на фотографіях.

3. Ялинкова іграшка – своїми руками

Колись давно ялинкові іграшки майстрували своїми руками. Використовували будь-які підручні матеріали – лялечки, сердечка, обгортковий папір, вату, обрізки тканини. Може й у вашій сім’ї з покоління в покоління передається така іграшка? Якщо ні, ви можете розпочати з дітьми таку традицію, і нехай кожен із нащадків зможе побачити іграшки, зроблені вашими руками. А ще можна виготовити саморобні вітальні листівки для всіх членів сім’ї.

4. Сімейний альбом

Наприкінці грудня попросіть усіх домашніх написати про те, як минув рік, що збулося із загаданого, що сталося хорошого. Зберіть усі твори в один альбом, вклейте кращі фото. Можна змонтувати фільм з домашнього відео за минулий рік, записати на диск і відправити в той же альбом, у спеціальну кишеньку.

5. Мрії збуваються!

У перші хвилини Нового року роздайте усім членам сім’ї папір і ручки – нехай кожен запише все, що хоче одержати та чого хоче досягти в новому році. Потім записку треба згорнути в трубочку, підписати та покласти в порожню пляшку від шампанського. Вона зберігатиметься до наступного Нового року. Тоді ці записки прочитаєте й здивуєтеся – але ж багато чого збулося!

6. Пошуки подарунків

Зазвичай подарунки кладуть під ялинку. А можна влаштувати міні-квест – розвісь на гілках записки із вказівкою місць, де шукати презенти. Записок може бути кілька. Тож у пошуках подарунка рідним доведеться і під ліжко зазирнути, і на балкон вийти.

Це лише кілька традицій для прикладу, але ти можеш вигадати щось своє, особливе – новий ритуал достеменно приживеться у твоїй сім’ї і стане одним із довгоочікуваних новорічних чудес.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: