Дитина вдома повинна мати свій власний куток, де почувалася б затишно й комфортно, і який налаштовував би на роботу. Було б зручно, якби він знаходився в дитячий кімнаті, проте не усіх мають такі умови. Але виокремити дитині територію для вивчення уроків можна. Подбайте про це влітку перед школою, оскільки робочий куток має бути готовим вже з першого дня навчання. Купіть все необхідне, а деякого приладдя навіть про запас — зошитів, ручок, олівців тощо. Обговоріть із дитиною, який вона хоче письмовий стіл, полиці.

Не розташовуйте робоче місце в протилежному від вікна кутку. Знайдіть можливість поставити стіл так, щоб денне світло падало ліворуч, якщо дитина праворука, і навпаки , якщо лівша. Різноманітні сувеніри, фотографії звісно додають затишку, але їм не місце на робочому столі дитини. Перед очима школяра не мають знаходитися іграшки, статуетки, телевізор, комп’ютер.

Привчайте дитину стежити за порядком на робочому столі. Допомагайте їй тримати все на своєму місці, але не складайте за дитину рюкзак, пенал тощо. Так ви швидко привчите свою дитину до самостійності й відповідальності. Навіть якщо вона щось забуде покласти, вона зрозуміє, що сама у цьому винна і наступного разу буде уважнішою.

Подбайте про здоров’я дитини — купіть зручний стілець, що міг би частково позбавляти напруження спини, мав би м’яке сидіння та регульовану висоту. Навчайте дитину поважати й любити своє робоче місце, не обписувати стіл і не дряпати його.

Наявність робочого місяця має велике значення, адже звикнувши виконувати завдання в одному місці, наближаючись до нього, дитина навчиться зосереджуватися, не відволікатися на сторонній шум, не витрачатиме часу на пошук книжок і зошитів, не нервуватиме, а отже, матиме кращі результати навчання.