Смартфони, планшети, нетбуки — без них вже давно не можна уявити сучасну дитину. Якщо кілька років тому різноманітні технічні гаджети були центром уваги та привілегією дітей середнього і старшого шкільного віку, то сьогодні навіть дошкільнята вміють ними користуватися.

Мобільні інтерактивні ігри мають одну незаперечну перевагу — долучити дитину до гри можна будь-де і будь-коли. У черзі, в дорозі, на прогулянці — де б ви не були, ви завжди можете пограти разом з дитиною у цікаву гру. Крім того, для цього не варто носити із собою цілий арсенал іграшок. Купувати чи не купувати смартфон або планшет дитині — справа батьків, але у сучасному ритмі життя майже неможливо обмежити малюка від цих інтерактивних  розваг. А чи потрібно це взагалі? Існує багато ігор, що є не тільки розважальними, але й розвивальними.

Пропонуємо вашій увазі топ-5 україномовних мобільних додатків на Андроїд, що перетворять навчання вашого малюка на захопливу та веселу гру.

1. «Хто у горах»?

Цей додаток створено для раннього розвитку найменших користувачів. На малюків чекає захоплива подорож в гори, де вони разом із дідусем Іваном та його свійськими тваринками пізнаватимуть світ. Гра допоможе вивчити тварин, їхні назви і голоси, дізнатися, що вони їдять. Також під час подорожі діти вчаться лічити та давати логічні відповіді на запитання.

Особливості гри:

  • повна адаптація для вікової категорії «1–3 роки» — максимальна простота для малюків;
  • формат гри розрахований на участь батьків;
  • оригінальна анімація та ілюстрації — кожен персонаж рухається та видає звуки;
  • батьківський контроль — можливість обмежувати ігровий час (герої засинають).

Розробники також пропонують скачати і роздрукувати ігрові матеріали з персонажами гри. Це прекрасна можливість долучити дітей до гри та виконання цікавих завдань разом із улюбленими героями оффлайн.

2. «Веселі тварини»

Якщо ваша дитина любить тварин — ця гра саме для неї. Завдяки цьому розвивальному додатку малюк може дізнатися більше про тварин, які йому подобаються: які звуки вони видають, де живуть, який мають колір. Тварини поділені на групи залежно від середовища проживання.

Головною метою гри є складання всіх тварин із пропонованих частин у вигляді пазлів. Щоразу малюкові доступно три пазли, з яких лише один підходить для вибраної тварини. Після успішного виконання з’являються додаткові завдання: обрати правильну назву тварини, де вона живе, і який звук видає. Більш цікавою та захопливою гру роблять фонові звуки природи.

Якщо обрати розширену версію, у гри з’явиться значно більше локацій, наприклад, спекотна Африка, сніжний Північний полюс та заміська ферма. Більше можливостей — більше цікавинок та задоволення для дитини!

3. «Всяка музяка»

«Всяка музяка» — це незвичайна гра-караоке для дітей від 3 до 6 років. Її головна особливість в тому, що відомі народні дитячі пісеньки виконав Андрій Кузьменко, більше відомий як Скрябін. Кожна пісня — це окремий світ, у якому живуть харизматичні герої. У ньому багато цікавих анімацій, прихованих елементів, що потрібно знайти, та завдань, що необхідно виконати.

Що чекає на малюків у грі?

  • «Лисичка-сестричка» і вся лисяча сім’я, яка мешкає у казковому будинку: інтерактивні завдання та цікаві розваги для кожного героя.
  • «Два веселі гусі» — вони втекли від бабусі, щоб улаштувати власну схованку у лісі, де багато морозива, машинок, музичних інструментів та дивних пристроїв.
  • «Ходить гарбуз по городу» — історія про талановитих овочів, що люблять математичні загадки.

У додатку реалізовані завдання, що ідеально підходять для тренування дитячої уваги, логічного мислення та елементів рахунку, вивчення пісень на слух або спів у режимі караоке. Інтуїтивний і зрозумілий інтерфейс розроблено спеціально для дітей від 3 років, тому батьківське втручання майже не потрібно. Для того щоб діти не присвячували занадто багато часу грі, існує функція «Батьківський контроль», що дає змогу обмежити час гри.

4. «Загадки українською»

«Загадки українською» — гра для дітей, де необхідно відгадати загадку та скласти слово-відповідь. Якщо ваш малюк ще не вміє писати або тільки почав вивчати літери, ви можете пограти із ним разом! Гра розрахована на дітей від 3 років. На вас чекають понад 500 україномовних загадок у віршованій формі на різноманітні теми.

Діти дуже швидко запам’ятовують віршовані рядки, і, захопившись цікавою грою, навіть не помічають, що вчаться. Короткі віршовані загадки приваблюють дітей співзвучністью, а цікава подача та максимально простий інтерфейс допомагають краще засвоїти рідну мову.

Розгадування різних віршованих вправ сприяють усебічному розвитку малюків. Загадки розвивають кмітливість, уміння порівнювати предмети або явища, знаходити в них схожість.

5. «Українська абетка для дітей»

Назва цього додатку говорить сама за себе. Завантаживши його на свій смартфон, ви отримуєте кишеньковий букварик для всієї родини. Гра призначена для дітей від 4 до 6 років, які можуть вивчати букви, говорити перші слова та вчитися читати.

На малюків чекають зображені букви з рисунками предметів, що називаються на певну букву. Кожне слово та літера озвучуються. Завдяки барвистим картинкам та звукам у дітей працює зорова пам’ять разом зі слуховою. Крім того, у додатку реалізовані додаткові завдання, метою яких є повторення вивченого. У кожному завданні пропонується на вибір чотири букви, голос озвучує ту, що малюкові потрібно вибрати.

Розробники продовжують роботу над цим додатком і постійно розширюють функціонал.

Пам’ятайте, що навчання має відбуватися максимально цікаво для дитини, тому ігрова форма — найкращій варіант. Але мобільні додатки — це не єдине, що може вам допомогти залучити малюка до навчання. Бажаємо приємно провести час за захопливим заняттям разом з дитиною!