1. Надто багато іграшок

Якщо ви хочете, щоб дитина легко складала свої іграшки, їх не повинно бути забагато. Це пов’язано з тим, що дитина через особливості свого віку не може утримувати в полі зору надто багато об’єктів і не вміє робити щось тривалий час.

Наші правильні дії

Навіть якщо дитині подарували багато іграшок, ретельно їх відберіть. Критерії мають бути такі: корисно — не корисно, відповідає віку — не відповідає, чи зможе дитина сама при- брати цю іграшку. У полі зору і в доступі малюка має бути 10–15 іграшок — гранична кількість того, що чотири-, шестирічний малюк зможе акуратно скласти.

2. Надто пізно

Якщо ви хочете, щоб дитина навчилася складати свої іграшки, не можна починати привчати її до порядку «після року» або «після трьох», а то й пізніше. Як тільки малюк опанував предметні дії, його можна вчити прибирати. Спочатку складати одне брязкальце в коробочку, потім два, пізніше — кілька іграшок.

Наші правильні дії

Не марнуйте часу. Привчайте дитину до порядку практично від самого народження. Пограв — прибери за собою. Зняв одяг — повісь акуратно. Що треба враховувати? Звичайно, навички маленької дитини. Щось вона просто не зможе зробити своїми невмілими ручками, до чогось у неї не вийде дотягтися.

3. Занадто незручно

Дитині незручно складати громіздкі іграшки у завеликі ємності або коробки. Якщо малюкові доводиться тягтися до полиці, насилу відкривати величезну коробку, товкти в неї іграшки, які не вміщуються, то прибирання напевно викликатиме лише негативні емоції. Наступного разу малюк просто відмовиться прибирати.

Наші правильні дії

Щоб дитині було зручно прибирати, подбайте про те, щоб у дитячій кімнаті все було зручно влаштовано. Наприклад, полиці для іграшок мають бути розташовані на зручній для дитини висоті, коробки не мають бути занадто великими і важкими. Вибирайте спеціальні коробки для іграшок з легких матеріалів, на коліщатках і зі зручними кришками.

4. Занадто нудно

Дитина обожнює грати і не любить, коли їй доводиться виконувати якісь одноманітні, рутинні дії. Прибирання теж належить до нудних справ. Якщо не перетворити його на захопливу пригоду або гру.

Наші правильні дії

Привчаючи дитину підтримувати порядок у дитячій кімнаті, намагайтесь робити це у вигляді цікавої гри. Наприклад, улаштуйте змагання «Хто швидше складе кубики». Або запропонуйте дитині спочатку зібрати іграшки червоного кольору, потім синього тощо. Дітям дуже подобається, коли дії мають сенс. Наприклад, можна не просто скласти на полицю ляльок, а розсадити їх для чаювання. А машинки відвезти в гараж, а не кинути в коробку.

2903a-38

5. Занадто строго

Від того, що ви кричатимете на дитину, каратимете її, вона не прибиратиме швидше або частіше. Проте дитина може або розлютитися на вас і робити вам на зло, або боятиметься вас і не любитиме процес прибирання, робитиме це «з-під палиці», над силу.

Наші правильні дії

Не кричіть на дитину і не докоряйте їй. Навпаки, будьте позитивні. Хваліть малюка, підбадьорюйте його. — Здорово в тебе сьогодні вийшло! — Молодець! Сам прибрав іграшки! — Як акуратно ти все склав!

6. Занадто непослідовно

Як зазвичай відбувається «привчання» до порядку? У якийсь момент мама і тато раптом помічають, що дитина кидає іграшки і спокійно лягає спати. Батьки вважають, що малюк міг би вже сам за собою прибрати. Тоді вони просять дитину скласти іграшки. Та може складати, а може вередувати, але результат буде досягнутий. Проте наступного дня батьки забувають про свої вимоги або їм просто ніколи чекати, поки дитина повільно складе іграшки. І вони роблять це самі. Тоді дитина розуміє, що правила завжди мають винятки. І тепер його буде дуже складно змусити прибирати іграшки або скласти речі.

Наші правильні дії

Будьте завжди послідовні у своїх діях і вимогах, які висуваєте до дитини. Все дуже просто: прибирати іграшки треба незалежно від того, понеділок сьогодні чи неділя, добрий настрій чи не дуже. З порядку в дитячій кімнаті починається порядок у всьому!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: