Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

ТОП 9 порад для розвитку дитячої самостійності

1. Найважливіший момент у вихованні дитячої самостійності — це батьківський приклад. Погодьтеся, якщо ви намагатиметеся привчити дитину складати свої іграшки, але при цьому у ваших речах буде безлад, то рано чи пізно дитина все ж таки почне поводитися так само, як і ви.

65e6e

2. Сформувати у дитини якісь звички можна, тільки якщо робити це постійно і послідовно. Не потрібно сподіватися на результат, якщо ви сьогодні привчаєте дитину прибирати після себе посуд, а завтра забуваєте про це.

3. Для того щоб малюк із задоволенням щось робив, не забувайте його хвалити. А от постійна критика точно не дасть позитивного результату.

4. Якщо ви вже пропустили якийсь момент у вихованні самостійності, наприклад, дитині вже не рік–два, а значно більше, і вона хронічно не допомагає вам, то це зовсім не означає, що нічого не можна виправити. Нові правила гри можна вводити практично з будь-якого часу. Головне — не відступати від них і бути терплячими.

5. Виховуючи в дитині самостійність, не забувайте про те, що справи обов’язково повинні бути такими, де дитина могла б виявити турботу не тільки про себе, але й про своїх близьких. Допомога бабусі, піклування про молодшого братика чи сестричку, приготування вечері для усієї родини — всі ті справи, які дитина робитиме не для себе, а для когось.

1-L-_eIk2H

6. Не нехтуйте дитячою допомогою. Якщо дитина захотіла вам допомогти, не відштовхуйте її словами: «Я сам, ти не впораєшся… ти робитимеш дуже повільно… ти ще маленький, ти ще не вмієш».

7. Не перестарайтеся у вихованні працелюбності та самостійності у дитини. Дитина відмовиться будь-що робити і лінуватиметься, якщо ви дасте їй надто складне завдання для її віку.

8. Намагайтеся використовувати позитивні слова, навчаючи дитину: «Ти зможеш… у тебе обов’язково все вийде… я зараз тобі трохи допоможу, а потім ти зможеш зробити це сам… ти молодець».

9. І ніколи не робіть за малюка те, що він може зробити самотужки!

voUr7TX_n3Y

Замовляйте набір плакатів «Я сам!», який стане чудовим помічником для турботливих батьків та вихователів.Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!