Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

ТОП порад із кібербезпеки дітей

Батьки чудово розуміють, що потрібно контролювати дитину в інтернеті. Але як конкретно це робити? На що звернути увагу? Пропонуємо 9 правил, які допоможуть убезпечити дитину у віртуальному світі. 

Спілкування

Говоріть із дитиною про її безпеку в інтернеті. Уважно слухайте дитину та будьте готовими до того, що якісь її відповіді вам не сподобаються. Проте ваша реакція дуже важлива. Від неї залежить, чи ділитиметься дитина з вами тим, що із нею відбувається.  

Відкритий простір

Нехай дитина у загальній кімнаті користується гаджетами, через які вона виходить в інтернет. Це допоможе тримати під контролем те, чим займається дитина в мережі. Бо «приватне» користування неодмінно спокусить її почати досліджувати те, до чого їй не потрібно наближатися. 

Вивчення соцмереж

Дізнайтеся, у яких соцмережах зареєстрована дитина, та ознайомтеся з ними. Коли ви будете знати, за якими принципами працює певна соціальна мережа, вам легше буде пояснити дитини, звідки чекати небезпеки. 

Наставник 

До певного віку дитину може не турбувати те, що поміж її фоловерів у соціальній мережі є і батьки. Проте у підлітковому віці ситуація може змінитися. Почнуть з’являтися інші акаунти, до яких ви не матимете доступу. Обсудіть із дитиною те, що якщо не ви, то нехай будь-який інший дорослий, якому вона довіряє, буде її наставником в інтернеті. 

Небезпечні незнайомці

Пояснюйте дитині, що в мережі багато людей, яким не можна довіряти. Дітям часто важко це зрозуміти. Вони швидше турбуватимуться про те, щоб їхні фото не побачили ви, аніж педофіл. На допомогу вам пропонуємо книгу «Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей». Вона допоможе пояснити дитині, чим небезпечні незнайомці, та захистить її  від сталкерів в інтернеті.

Конфіденційність 

Попросіть дитину ввести своє ім’я та прізвище у пошуковому віконці Google. І своє заодно теж перевірте. Запитайте її, чи знає вона, як працює налаштування конфіденційності у різних соцмережах. Про це важливо говорити та навчити захищати особисті дані. 

Геолокація

Попросіть дитину вимкнути геолокацію, не вмикати її за запитом мобільних додатків та сайтів. Поясніть, що за зазначеним місцезнаходженням її буде дуже легко розшукати, а отже, це ризик наразитися на небезпеку. 

Контент

Обговорюйте з дитиною, що вона постить у мережі. Знову ж таки говоріть про конфіденційність. Зараз фотографії можуть викрадати не лише з особистої сторінки, але навіть із хмари, де зберігаються неопубліковані світлини. Використовувати ці матеріали може будь-хто, особливо цими фото люблять ділитися педофіли на своїх форумах.

Історія переглядів 

За необхідності перевіряйте історію браузерів. Так ви зможете напевне знати, які сайти відвідує дитина. Але нехай це буде найостаннішим кроком, якщо ви не можете налагодити розмову з дитиною. Адже важливо не лише захистити дитину, але і зберегти довіру у ваших взаєминах.

І, звісно, схвалюйте дитину за її правильні та безпечні кроки у мережі. Адже діти тільки і чують, що нашу критику на адресу користування гаджетами. Час це змінити. Можливо, коли наші діти більше довірятимуть нам, ризик опинитися у небезпеці через користування інтернетом значно знизиться.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!