Татуювання на ногах

Засукайте штани вище, дайте дитині набір змиваних фломастерів (перманентний маркер варто сховати подалі), умостіться зручніше й запропонуйте їй розмалювати ваші ноги. «Татуювання» з першого разу не змиваються, тому враховуйте це, плануючи прогулянку з голими ногами.

Спа-салон

Вимагає попередньої підготовки. Покажіть дитині, як робити масаж — можна на ній самій, можна на м’яких іграшках або ляльках. Пограйте в спа кілька разів, а потім запропонуйте їй стати його клієнтом. Видайте їй невелику ємність із дитячим маслом (цілу пляшку пропонувати не варто, інакше все навколо буде в маслі!), нагадайте, як діяти, лягайте зручно й отримуйте задоволення.

Лід із сюрпризом

Налийте воду в кілька харчових контейнерів. В один накидайте різних невеликих іграшок і деталей «Лего», у другий покладіть жменю ягід і шматочків фруктів, а третій залиште без «начинки». Заморозьте. Це ваш стратегічний запас: в один з таких днів, коли ви страждатимете від утоми, дістаньте один із контейнерів і запропонуйте дитині залежно від його наповнення. Малюк може спостерігати за тим, як лід тане, колупати його ложкою й намагатися витягтися заморожені іграшки або частування, а може поливати його солоною водою або розфарбовувати. Це дасть вам 15 (а іноді й більше!) хвилин для того, щоб трішки відпочити.

Старець розповідає історію

Поясніть дитині, що зараз ви будете старим мудрецем, який знає багато дивних історій. Пообіцяйте, що розповісте одну з них їй, якщо вона дасть вам час заварити чай/каву й спокійно сісти за стіл або на диван. Потім скажіть, що погано пам’ятаєте історію. Для того щоб згадати її, вам необхідно поглянути на речі, що вам має принести дитина. Можете просити її піти до кімнати то за іграшкою, то за олівцем, то за м’ячиком — гра може тривати довго, але вам не доведеться ходити, бігати або скакати.

Ледачі хованки

Запропонуйте малюкові сховатися й повідомте, що будете рахуватимете до двохсот (або до тисячі — залежно від того, скільки років дитині, яка цифра справить на нього враження!). Рахуйте голосно, а потім так само голосно «шукайте» його, театрально вигукуючи: «Де ж він може сховатися? Щось я його не бачу. Не можу знайти цього бешкетника. Куди він подівся?» і так далі, поки не доп’єте свій напій.

Що за вантаж?

Ляжте на живіт, запропонуйте дитині приносити які-небудь предмети й ставити вам їх на спину або попу. Намагайтеся відгадати, що вона поставила на вас. Робіть безглузді припущення, що зможуть розвеселити дитину. Частіше говоріть слово «попа», воно теж смішне.

Мовчанка для тіла

Існують два варіанти. Якщо у вас двоє дітей, скажіть, щоб вони лягли на підлогу й лежали нерухомо. Хто першим поворухнувся, той і програв. Можна влаштувати змагання й рахувати. Якщо дитина одна, то запропонуйте їй змагатися в нерухомості з вами — лягаєте разом і лежіть, поки хтось із вас (ну, це будете не ви!) не захоче підвестися. У такому варіанті дозволено розмовляти.