Дитяче «купи-купи-купи-ну-будь-ласка-будь-ласочка» можуть розгнівати навіть найміцніших батьків. Як на це реагувати? Ми зібрали поради психолога на допомогу батькам в екстреній ситуації, під кодовою назвою «купи-купи».

Тож купувати чи ні? 

Ох, цей чарівний момент у дитинстві, коли дитина просить купити щось «як у всіх». У кожного покоління це «як у всіх» має своєї форми: лялька Барбі, спіннер, слайм, ляльки LOL. Хочете почути думку психолога? Купіть.

Не щоразу, звісно, але хоча б деякі запити задовольняйте. Навіть якщо ваш смак протестує, і ви можете купити щось краще чи корисніше, однаково купіть саме те, що просить дитина.

Насправді ці речі є комунікаторами у дитячому соціумі. Це перепустка. Можливість почуватися ОДНИМ із товариства. 

Демонструйте розуміння

Ось тут не поспішайте зі своїми настановами у стилі «не женись за натовпом». Виявіть дитині своє розуміння. Підтримайте її, навіть якщо з дорослої точки зору бажана річ виглядає дивною.

Не турбуйтеся про вартість. Часто дітям зовсім не принципово — дорогий у них екземпляр чи дешевий. А якщо все ж таки принципово, то час поговорити про те, звідки беруться гроші. Так ви посадите перше зернятко бажання якомога раніше почати заробляти самостійно. 

Не знецінюйте бажання дитини своїм «Я краще знаю». Для дитини інколи дуже важливо мати таку саму річ, як у інших За цим можуть бути приховані важливі почуття та емоційний стан. 

Не хвилюйтеся, момент індивідуалізації також настане, але пізніше. І ось тоді дитина захоче навпаки бути не такою, як усі. Людині важливо відчути та освоїти обидва стани: бути разом та бути окремо. 

Забудьте міф «Наша родина вища цих дурниць» 

У такому разі, перевага родини над законами соціалізації ще дасться дитині взнаки. Тому що вміння комунікувати з рівними собі не буде сформовано. Адже на її місці є настанова «бути вище цих дурниць». І тоді дитину непокоїтиме лише одне питання: що зі мною не так?

Тоді вже буде важко відповісти. Чи справді розумніша за іншу, чи вся справа в тому велосипеді, якого у неї не було?

Хай там як, але етап «бути, як усі» має пройти кожна дитина. І це нормально. 

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: