Від манери виховання часто залежить те, якою виросте дитина. Читайте про те, яких помилок не можна припускатися, щоб ваш малюк виріс успішною й самостійною людиною.

Усі мами люблять своїх дітей, однак часто мають розбіжності щодо того, як правильно виховувати дитину. Хтось може бути занадто ласкавим, а інші привчають свою дитину до дисципліни й порядку. Психологи стверджують, що необхідно знайти золоту середину, оскільки виховання безпосередньо впливає на те, яким малюк виросте в майбутньому.

Ми розкажемо вам, які моделі поведінки мам негативно вплинуть на дитину.

Незадоволені мами

Як би дитина не намагалася, такі матусі нізащо не похвалять її. То почерк некрасивий у зошиті, хоч учителька й поставила вищий бал, то книжки не так склала у портфель. Найчастіше жінки роблять неусвідомлено, однак це як і раніше несприятливо позначається на малюкові. Саме тому він починає скоювати погані вчинки на зло батькам.

Психологи припускають, що причиною подібної поведінки можуть бути приховані образи або ж дитячі травми, що впливають на світосприймання людини в зрілості.

Мами-захисниці

Бажаючи вберегти дитину від усіх потенційних погроз і лих, такі мами не сприймають її як окрему особистість, не даючи змоги їй сформувати власні інтереси й постійно намагаються підлаштувати малюка під себе.

Через цю манеру поведінки хлопчики часто виростають «маминими синочками» або ж намагаються мати настільки близький контакт із оточуючими, що був з батьками, після чого зневірюються.

Суворі мами

Вони завжди знають, як для їхньої дитини буде «краще», тому виховують її за застарілими традиціями, навчаючи насамперед дисципліни. Рідко дослухаються до бажань малюка, але наполягають на тому, щоб він бездоганно виконував усі завдання й дотримував строгих правил, придуманих матір’ю.

Дозвольте дитині ухвалювати деякі рішення самостійно, готуючи її, таким чином, до дорослого життя й навчаючи самостійності.

Мами-фанатки

Такі мами боготворять свою дитину: вона свята, вона завжди найкраща, вона ніколи ні в чому не винна. Навіть якщо малюк відверто починає кривдити дітей, віднімати в них іграшки або битися, мами-фанатки обвинувачуватимуть інших дітей.

Нащадки таких батьків часто виростають егоїстами і зрештою припиняють цінувати навіть те, що зробили для них їхні батьки.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: