Перші кроки до соціального життя та залучення до першого дитячого колективу — це стрес для малюка. Нові люди, нова обстановка та ще й мами немає поряд. Не загострюйте ситуацію, кажучи дитині фрази, здатні посилити стресове навантаження.

«Нічого не бійся!»

Почувши ці слова, дитина почне боятися ще більш. Наш розум не приймає частку НЕ, тому малюк чує лише негатив: у садочку страшно! Натомість скажіть: «У дитячому садочку дуже добре, тобі там сподобається!».

«Припини плакати! Подивись, більше ніхто не плаче!»

Ніколи і за жодних обставин не порівнюйте дитину з іншими! Її почуття особливі, як і вона сама. Такі слова дитина сприйматиме як те, що вона гірша за всіх. Краще висловіть розуміння та любов: «Я розумію, що тобі сумно. Не засмучуйся, я повернуся незабаром. Я тебе люблю!».

«Будеш плакати — залишу тебе у дитячому садочку!»

Чому ж так слабко? Скажіть тоді вже: «Я тебе залишу тут назавжди». Дитина і так у стресі, не змушуйте її вважати, що ще й ви її залишите чи припините любити.

«Одягайся самостійно. Інакше у дитячому садку всі будуть з тебе сміятися!»

Ця фраза знову таки лише покаже те, що у садку погано, що діти ставитимуться одне до одного погано. Заохочуйте самостійність дитини без залякування: «Ти в мене такий розумничок! Сам можеш одягатися. Нумо, покажи, як ти вмієш».

«У садочку всі одне з одним діляться. І ти повинен!»

Дитина не повинна давати свою улюблену іграшку іншим, тим паче, якщо вона їх ще погано знає чи зовсім не бажає цього робити. Якщо вже і привчати дитину ділитися іграшками або будь-чим іншим, то краще це зробити інакше: «Цій дівчинці дуже сподобалася твоя лялька. Якщо хочеш, можеш дати їй на деякий час погратися, а потім вона тобі її поверне».

«Якщо підеш, ми тобі дещо купимо!»

Дуже гарна фраза, якщо ви бажаєте навчити дитину маніпулювати. Купуючи лояльне ставлення малюка до будь-якої ситуації, ви дійдете до того, що вона почне вимагати подарунки за гарну поведінку або з’їдений обід.

«Я нікуди не йду! Я буду тут!»

А після цього, щойно дитина відволочеться, бігом біжите на роботу. Згодом дитина усвідомить, що ви її обманюєте, тому припинить вам вірити.

«Ой, там така огидна вихователька!»

Не критикуйте і не обговорюйте персонал дитячого садка у присутності дитини. Малюки копіюють поведінку батьків, і згодом категорично відмовляються йти до садочка.  

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: