Існує чимала кількість книжок, вебінарів і тренінгів, де вчать дорослих правильно і розумно управляти своїм часом. Чому б і наших дітей не навчити того ж? Зазвичай, за часом дітей стежать батьки. Але починати навчати тайм-менеджменту необхідно з маленького віку.

Створюйте сімейні традиції

Діти надзвичайно люблять проводити час разом із батьками. Вони із захопленням чекають на сімейну прогулянку, спільний перегляд кінофільму або поїздку до бабусі. Такі традиції дуже важливі для привчання дотримувати правил та використовувати власний час. Щоб проводити час разом з усією родиною цікаво і різноманітно, пропонуємо скористатися ідеями «Книги зустрічей нашої родини» , що можна придбати за посиланням: http://www.4mamas-club.com/news/yaki-simejni-tradici%D1%97-pamyatatime-vasha-ditina/.

Робимо годинник важливих справ

Трохи хендмейду: придбайте звичайний настінний годинник, розберіть корпус, на місце звичайних цифр наклейте діаграму з колірним позначенням важливих справ. Повісьте цей годинник у дитячій кімнаті, щоб малюк міг стежити за маленькою стрілкою. Коли вона, наприклад, дістанеться зеленого відрізка, то настав час обідати, а коли знаходиться на червоному, отже, час погодувати хом’ячка. Також на циферблат можна додати і години: 18:00 – 18:30. У цей час з роботи повертається тато. Таким чином дитина навчиться пов’язувати подію із часом.

Поясніть дитині, чому не можна запізнюватися і не дотримувати часу

Якщо ви поспішаєте на роботу, а дитина зволікає і зовсім не хоче збиратися, слід з нею поспілкуватися. Але необхідно розуміти, що для дитини різні події життя мають різне емоційне забарвлення: негативне, нейтральне та позитивне.

У перших двох випадках легше зрозуміти, чому дитина не поспішає збиратися. Але якщо подія позитивно забарвлена, але швидко збиратися бажання немає, отже, дитина просто не відчуває часу і не розуміє наслідків запізнень, уважаючи, що батьки все одно все вирішать.

Для пошуку ефективніших вправ для навчання дитини тайм-менеджменту пропонуємо вам ознайомитися із книгою «Як приборкати час?» у нашому інтернет-магазині: http://www.4mamas-club.com/catalog/knigi-pro-rozvitok/korisni-navichki-yak-priborkati-chas-32-ide%D1%97-tajm-menedzhmentu-dlya-ditej/.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: