Вам подобаються купи сміття на дитячих майданчиках, у лісі та в інших місцях міста? Мабуть, ні, але здебільшого воно є. Часто проблема не в тому, що замало сміттєвих баків чи погано прибирають комунальники, а в тому, що більшість батьків уважають нормальним, коли дитина, розкривши морозиво, кидає обгортку на землю. Чи це так повинно бути? Не зайвим буде навчити дитину змалечку прибирати за собою сміття будь-де. Як це зробити?

  1.     Розкажіть, що на вулицях місця постійно прибирають прибиральники. Перш за все, справа не просто в тому, що дитина кинула обгортку від цукерки на підлогу. З цього починається виховуватися неповага до праці інших. Інколи діти навмисне кидають сміття в школі та навіть не соромляться: «А прибиральники навіщо?» Тому коли дитина прибирає за собою сміття, перш за все вона виявляє повагу до тих, хто підтримує чистоту.
  2.     Розкажіть, що, на жаль, існують люди, які не прибирають за собою сміття. Дуже часто дивлячись на те, як інші залишають за собою сміття, у малюка постає відповідне питання: «А чому ми повинні прибирати за собою, коли інші цього не роблять?» На що завжди можна відповісти: «Інші люди просто вчиняють неправильно! Вони згодом виправляться. Ти стеж у першу чергу за собою!» Не слід звинувачувати самих людей, як радять психологи, засуджуємо лише вчинок. Усі люди добрі та гарні!
  3.     Привчайте змалечку сміття кидати до спеціальних сміттєвих скриньок. Спочатку можна давати дитині папір, якийсь непотріб, не хай малюк викидає до скриньки, у відро чи кошик удома, потім на вулиці. Стежте, аби він не торкався скриньки руками. Спочатку діти сприймають це як гру, але потім почнете помічати, як у 3–4 роки малюк і чужі обгортки від цукерок прибиратиме.
  4.     Змушуйте дитину самостійно піднімати сміття, якщо вона кинула його на підлогу. Помітили, що дитина зробила неправильну річ, не починайте все виправляти, змушуйте її це зробити самостійно. Дитина навчиться за собою прибирати сміття лише тоді, коли в неї закріпиться звичка (21–24 дні). А інакше нічого не вийде.
  5.     Прибирайте завжди самі за собою сміття. Банально, але поширена помилка, коли батьки привчають дітей за собою прибирати сміття, а самі можуть кинути десь обгортку чи використану вологу серветку. Стежте за собою!

Ці прості поради допоможуть швидко привчити дитину не смітити, де б вона не була.