Книга «Ваш улюблений чоловічок від зачаття до народження» Світлани Клаас надзвичайно добра та позитивна. Головний її герой — це Малюк. Авторка розповідає, як забезпечити йому найліпші умови для розвитку на кожному етапі, від злиття двох клітин до благополучного народження.

Аспекти вагітності, що розглянуто у книзі:

  • Розділ 1.  Якщо вагітність не планувалася, як побороти сумніви та прийняти нове становище. Сім’ї, які тільки планують появу Малюка, знайдуть поради, як створити найкращі умови для зачаття, на що звернути увагу під час медичного огляду, зміцнення імунітету, перелік продуктів харчування, потрібних для розвитку певних органів Малюка. Наприкінці розділу йдеться про образ Малюка, як його створити та чому це важливо.
  • Розділ 2. Присвячений етапам розвитку Малюка за місяцями. Детально розписано, на якому тижні формуються які органи та системи. Розділ доповнений малюнками, що допоможуть краще уявити розміри Малюка — наприклад, на третьому тижні він розміром з крихту солі!
  • Розділ 3. Розглянуто спосіб життя під час вагітності: що корисне, а що шкідливе. Звернуто особливу увагу на різноманітні ситуації вдома, на роботі, у власному та громадському транспорті, на відпочинку. Є навіть такі аспекти, як догляд за зовнішністю, релігійні традиції (вегетаріанство, піст), інтимне життя під час вагітності. Наостанок запропонований такий цікавий метод як сміхотерапія.
  • Розділ 4. Робота батьків з власними почуттями та емоціями надзвичайно важлива для Малюка. Це любов, турбота, настрій загалом. Даються лайфхаки з нейтралізації стресів, способи налаштування на благополучні пологи. Багато порад наведено для майбутнього тата, якому теж потрібно налаштуватися на новий спосіб життя.
  • Розділ 5. Розвиток малюка до народження: розглянуто, що взагалі можна розвинути у дитини на етапі вагітності. У першу чергу це фізичний бік, органи чуття — зір, слух, тактильний контакт. Можна розвивати інтелект гімнастичними вправами, читанням, прослуховуванням музики, масажем. Є поради й про розвиток дитини після народження, адже це має бути єдина цілісна стратегія поведінки, а не випадкові сплески активності.
  • Розділ 6. Підготовка квартири до появи у ній нового мешканця. Які речі слід придбати? Як організувати домашній простір раціонально? Як спланувати маршрути пересування? Що робити з хатніми тваринами?
  • Розділ 7. Присвячений власне пологам: як вони протікають. Як правильно діяти під час цієї надважливої події, одразу після та у перші дні?