Ми занадто багато очікуємо від маленької дитини. Ми чомусь впевнені, що вона здатна краще себе контролювати, тоді як дитина ще просто фізично не може цього робити. 

У період кризи трьох років діти можуть виходити із себе. З криками й плачем вони можуть кататися по підлозі та безупинно вимагати бажаного. Дивлячись на це зі сторони, у голові дорослого постає думка: «Ну невже не можна опанувати і поводитися нормально?!». Коли вже істерика залишилася позаду, а дитина припиняє поводитися так, ніби в ній оселився «чужий», — буря вщухає, і знову повертається розуміння того, що перед нами трирічна дитина. 

Ми підготували цікаву статистику, яка демонструє очікування батьків та справжні можливості дитини. Цікаво? Нумо читати далі!

Уявлення батьків щодо можливостей маленьких дітей

  • 36 %  уважають, що дитина до 2 років вже може контролювати себе.
  • 56 %  впевнені, що дитина до 3 років уміє протистояти своїм бажанням робити те, що під забороною. 
  • 43 % вважають, що дитина до 2 років вміє ділитися і грати по черзі з іншими дітьми. 
  • 24 % переконані, що діти ще до року здатні контролювати емоції, а ще 42 % вважають, що ця здатність розвивається ще до 2 років.

Насправді все дещо інакше…

  • Уміння контролювати емоції розвивається не раніше 3,5–4 років.
  • Уміння опановувати себе також починає розвиватися у дитини приблизно у 3,5–4 роки. І потім ще кілька років дитина навчається застосовувати це вміння. 
  • Навичка ділитися розвивається у дітей до 3–4 років.

Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може зробити. Так, істерики та примхи можуть самих батьків іноді доводити до стресу. Але знайдіть для себе спосіб заспокоюватися. Не хвилюйтеся, незабаром криза 3-х років мине, тоді ваша дитина потроху почне вчитися контролювати свої емоції. А щоб їй у цьому допомогти, рекомендуємо переглянути сторінки книг «Дитина у світі емоцій» та «Розвиток емоційного інтелекту для дітей». Читайте та виховуйте без стресів!