З вагітністю пов’язано безліч прикмет, і деякі з них навіть мають пояснення. Цікаво, чи виникла б якась прикмета про роботу за комп’ютером, якби його винайшли кілька століть тому. Напевно, що так. І ці повір’я напевне мали б наукові пояснення, адже робота за комп’ютером певним чином впливає на організм жінки при надії. Цей вплив іноді навіть шкідливий.

Здорова мати — здорова дитина. Звісно, для вагітної здоров’я малюка найважливіше, але ви зараз із дитиною одне ціле, тому дбаючи про себе, ви піклуєтеся про малюка. Не можливо точно сказати, що небезпечніше в роботі за комп’ютером — його випромінювання чи тривала поза сидячи. Щодо першої «шкоди», то в наш час можна обрати майже безпечні монітори, що дають мінімальні випромінювання. А тривале сидіння за комп’ютером напевне спричинило б появу прикмети, схожої на прикмету про шиття, що попереджає вагітну, яка взяла до рук голку з ниткою, про обвиття дитини пуповиною. Це одне з тих повір’їв, що має наукове пояснення. Саме малорухомий спосіб життя цьому сприяє. Якщо ви працюєте за монітором, робіть кожну годину хоча б 10-хвилинні перерви на гімнастику чи прогулянку офісом.

Спина, органи малого тазу, очі, ноги… Що ще «страждає» від комп’ютера? Дивлячись постійно в мерехтливий екран, ми не помічаємо, як наші очі пересушуються, печуть і поступово втрачають здатність бачити. Короткозорість може стати реальністю. Як попередити? Способів безліч. Спеціальні окуляри, гімнастика і масаж для очей. Головне — не забувати про це.

Болі в спині — часті супутники всіх вагітних, а ще застій кровообігу в нижніх кінцівках, геморой. Сидяча робота тільки прискорить процес прояву цих захворювань. Знову ж, як попередити? Часті перерви на гімнастику.

komputer-4

Вплив комп’ютера на вагітність іноді проявляється в проблемах з роботою шлунка. Перегляньте режим свого харчування і відмовтеся від швидких перекусів.

У цілому, робота за комп’ютером через свою малу рухомість сприяє застою крові в судинах, від чого може статися киснева недостатність у дитини. Тобто вплив на малюка очевидний. Чи лише гіпоксія може стати наслідком роботи за комп’ютером?

Вплив на дитину не доведений, та чи варто ризикувати? Жодні дослідження не дали точної відповіді, як саме впливають комп’ютерні випромінювання на дитину. Зв’язок комп’ютера із самовільними переривання вагітності не доведений, але ймовірність викидня у тих, хто працює за монітором, підвищена. Лікарі кожну пацієнтку про це попереджають. Так, можливо, впливу жодного немає, та чи варто це перевіряти на собі й на власній дитині?

Вагітність — це стрес для організму жінки, робота також спричиняє стрес. Це негативно впливає на психологічний стан жінки,  а отже, й плода.

Якщо відмовитися від роботи неможливо. Ідеться про жінок, які змушені працювати за комп’ютером. Якщо ви сидите перед екраном просто заради розваг чи спілкування і впевнені, що негативного впливу на дитину немає від цього, то візьміть до уваги ще той факт, що наслідки випромінювання можуть проявитися в дитини пізніше, через певний період часу.

Якщо ваша декретна відпустка ще не скоро, а роботу втрачати ви не хочете, то спробуйте організувати собі комфортніші робочі умови. По-перше, повідомте про свій стан начальника і надайте довідки для підтвердження. За законом, вас мають перевести на більш легку роботу зі збереженням попередньої заробітної плати. Також існують державні санітарні правила і норми роботи з комп’ютером, за якими роботодавець зобов’язаний надавати перерву для відпочинку тривалістю 15 хвилин щогодини роботи, якщо ви розробник програм і десятихвилинний відпочинок через кожну робочу годину, якщо ви оператор комп’ютерного набору.

shutterstock_190732940

Комфортні умови організовуємо самостійно. Ситуації є різні, і якщо роботодавець не зацікавлений у тому, щоб полегшити вам умови, а змінити роботу ви не наважуєтеся, попіклуйтеся про себе самі. Якщо це можливо, замініть стаціонарний комп’ютер на ноутбук, але не ставте його на коліна. Намагайтеся тримати очі від монітору на відстані 40–50 см, а спину — прямою. Замініть стілець на комфортне крісло. Корисно встановити ліворуч від клавіатури додаткове джерело світла, а саме робоче місце має бути розташоване так, щоб сидіти спиною до вікна.

Спробуйте не сидіти в одній позі, знайдіть для себе комфортне положення. Руки кладіть на стіл, під час набору тексту дивіться на клавіатуру, щоб скоротити контакт очей з екраном, рухайте кінцівками, кладіть ноги на додатковий невисокий стілець, працюйте в спеціальних окулярах. У разі будь-яких змін свого стану звертайтеся до лікаря. Пам’ятайте: ви маєте право брати лікарняний стільки разів, скільки це буде потрібно. Якщо ви будете прислухатися до себе і стежитиме за своїм станом, ваш малюк обов’язково народиться здоровим.