У книзі «Вагітність та пологи. Чарівний початок нового життя» Діпак Чопра дає майбутнім мамам поради, засновані на синтезі сучасної медицини зі стародавньою індійською оздоровчою практикою — Аюрведою.

Автор говорить про появу дитини як про божественне диво, у вступі розповідає про усвідомлену вагітність та досвід, що дитина набуває ще у материнському лоні.

У книзі є дев’ять розділів.

  1.     Створення дитини. Автор розповідає про фізіологічний механізм запліднення, пов’язує його з такими аюрведичними поняттями, як Агні, Прана тощо. Далі йдеться про формування органів ембріона та вплив на них, наводиться календар дозрівання плоду.
  2.     Екологія материнського лона. У цьому розділі йдеться про вплив середовища та уявних образів на організм. Автор пропонує мамам вправи для виховання музикою, масажем, візуальними образами, смаками та запахами.
  3.     Харчування для двох. За Аюрведою харчування — це засвоєння не тільки корисних елементів, але й інформації про продукти. До чотирьох традиційних смаків автор додає ще терпкий та пряний, характеризує кожен смак і продукти, характерні для нього, зауважує про важливість кольору продуктів. Далі він розглядає таку важливу для вагітних жінок тему, як вага, пише про збалансоване харчування.
  4.     Дар гармонії. Діпак Чопра наводить досліди лікарів щодо впливу стресу на вагітних жінок, та дає рекомендації щодо боротьби зі стресами: техніки медитації, мантри, думки, сон, вправи йоги.
  5.     Витрати при швидких змінах. Автор дає загальні рекомендації для таких проблем як нудота, печія, судоми, набряки, нестабільність настрою тощо.
  6.     Співпраця в любові. Для досягнення душевного спокою слід прийняти подвійність своїх почуттів. Автор учить розпізнавати незадовільнені потреби, володіти емоціями та правильно висловлювати їх партнерові.
  7.     Пологи. Тут пропонуються вправи для емоційної підготовки до пологів, позбавлення стресу. Також Діпак Чопра зауважує про анатомічні особливості кожного етапу пологів, дає поради для їхнього полегшення, розглдає методи знеболювання, кесарів розтин.
  8.     Виховання матері та дитини. Ідеться про контакт матері та дитині, важливість спокою. Автор дає поради для немедичного врегулювання післяпологових проблем: болю, кровотечі тощо, розповідає про грудне годування, його проблеми та шляхи подолання, про сон та інші фізичні особливості новонародженого, масаж дитини.
  9.     Основи батьківства. Поради майбутнім батькам щодо того, як поводитися під час вагітності дружини та після, як налагодити гармонію у сім’ї.