Немовлята до 6 місяців

Визначте час останнього прийому їжі, який повинен відбуватися приблизно в той самий час. Найкраще між десятою і дванадцятою годинами ночі. Нехай переодягання для цього годування відрізнятимуться від решти денних. Нехай воно триває довше: роздягайте немовлятко (якщо ви його купали протягом дня; якщо ні, тоді зробіть це перед цим годуванням), ніжно його масуйте, розмовляйте з ним, усміхаючись і дивлячись у вічі. Коли його одягнете, ніжно з ним розмовляйте, тримаючи на руках, потім поцілуйте й опустіть у ліжечко. Не потрібно почуватися ніяково через те, що ви розмовляєте із зовсім маленькою дитиною. Вона не розуміє змісту того, про що ви говорите, але з ніжності та теплоти вашого голосу вона усвідомить найважливіше: що ви її любите!

Немовлята від 6 до 18 місяців

Після вечері та вечірнього туалету, укімнаті, вякій панує тиша, і приглушене світло, тримайте немовля на руках, заколисуйте його і дивіться йому в очі. Ніжно розмовляйте з ним, заспівайте йому колискову (не зважайте на те, чи маєте слух для співу чи ні; ваше немовля завжди насолоджуватиметься вашим співом). Коли доспіваєте пісеньку, то поцілуйте і покладіть у ліжечко немовля, яке ще не спить. Діти від 18 місяців до 3 років Після вечері та купання розкажіть дитині щось цікаве або прочитайте книжечку. Дитина вже може залишатися у своєму ліжечку або перебувати у вас на руках. Покладіть її у ліжечко, поцілуйте, скажіть, що любите її, та побажайте гарного сну.

Діти від 3 до 6 років і більше

Після вечері, але перед купанням, грайтесь із дитиною в якусь спокійну гру, де не змагаються (кубики тощо). Після купання покладіть дитину у ліжко і прочитайте їй книжку або розкажіть щось цікаве. Попестіть і скажіть: «на добраніч». Скажіть дитині, що любите її, що вона є особливою для вас: «Ти мамина мила, розумна дівчинка, і я тебе дуже люблю».

Діти допідліткового і підліткового віку

Розмовляйте про те, чого бажає дитина. Просто запитуйте її: «Як ти?», «Що в тебе нового?», «Чи все гаразд?» Заклопотаність денними турботами не дозволяє нам проводити багато часу з дитиною, тому час перед сном є ідеальним для того, щоб провести його з дитиною за відвертою ромовою. Це посилить між вами відчуття довіри, яке є взагалі важливим, а в цей період і поготів. Поцілуйте дитину і скажіть, що любите її, скажіть, наскільки вона є важливою для вас. Можливо, ви не звикли в такий спосіб висловлювати свої почуття, але спробуйте. Ви побачите, що це варте того!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: