Нарешті ми дочекалися змін у шкільній програмі, і мамам більше не доведеться скаржитися на те, що діти не встигають за програмою і надто втомлюються, адже тепер у шкільну освіту впроваджується новий стандарт. Його провідна ідея — виховати вміння навчатися, усвідомлювати, а не заучувати і схопити якомога більше знань. Творчий підхід, щоденні експерименти й відкриття, розвиток умінь й виховання особистості — ось ті основні засади, на яких ґрунтується нова система шкільної освіти. На думку фахівців, саме такі методи сприятимуть невпинному поступові кожного учня і кожної учениці.

Основні вимоги «Нового стандарту». Зазвичай у такому документі виголошуються певні вміння, навички для кожного етапу вікового розвитку дитини. Залежно від цих вимог у школах проводять різні види навчальної діяльності. Крім того укладачі орієнтуються на вимоги суспільного життя певної країни.

Укладання «Нового стандарту» зумовлене не тільки прагненням зміни шкільної освіти, але й тими викликами, що постають зараз перед Україною: конфлікт поколінь, безпека, окупація, війна та її наслідки, відсутність довіри до влади і школи. Уведення нового стандарту шкільної освіти передбачає змінити уявлення батьків і дітей про школу. Тепер вона стане місцем довіри і взаємоповаги — найбезпечнішим осередком для дітей. Навчання відбуватиметься відповідно до віку дитини й у нерозривності трьох сфер людської особистості — відчувати, думати, діяти, а також спрямоване на інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток дитини.

Уміння, навички та якості «нового» учня. У «Новому стандарті» передбачено певні орієнтири, що є основою формування компетентностей учня і підтвердять основну ідею освіти — формування характеру, а не просте засвоєння знань. Запропоновані орієнтири поділені за трьома основними групами — «Відчуваю», «Думаю», «Дію» — та відповідно до кожного етапу вікового розвитку дітей — початковий, базовий та старший шкільний вік.

Основою орієнтирів є 24 риси, визнані пріоритетними понад 50 країнами світу. Це любов до навчання, критичне мислення, відвага, мудрість, наполегливість, співпраця, чесність, креативність,  енергійність, любов, справедливість, розсудливість, доброта, вміння пробачати,  цікавість, соціальний і емоційний інтелект, поцінування краси,  лідерство, скромність, самоконтроль, удячність, оптимізм, гумор і віра. Завдяки тому, що проведення уроків передбачається у зінтегрованому вигляді, а розподіл навчального часу надаватиметься власне школам, ці орієнтири будуть реалізовані на рівні кожного предмета.

Передбачається, що досягнення цих орієнтирів стане викликом для вчителів і приємною сподіванкою для батьків, адже і ті, й інші звикли до того, що урок — це місце передавання знань, а не формування характеру. Успішність засвоєння нових знань, умінь і навичок залежать не лише від учителів, але й від батьків, бо взаємодію батьків і школи «Новий стандарт» не відміняє.

Отже, шановні батьки, зверніть увагу на ці орієнтири і знайдіть правильний підхід до своєї дитини, щоб краще її підготувати до школи.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: