«Дитина просто некерована!» — таку фразу часто можна почути від розгніваних батьків. Здається, що бути мамою і татом — це повсякчас вести боротьбу проти дитини.

Вимагати від неї підпорядкування правилам «правильної» поведінки. Вибудовується така модель поведінки, де ніхто з родини не почувається щасливим. Коли спілкування з дитиною зводиться до перетягування канату, час замислитися — чи все, що ви робите, корисне дитині? 

Припиніть шукати, хто головний

Виховання — це правила, які ви оговорюєте з дитиною та яких вона має дотримувати. Вони стосуються всіх сфер: від роботи то емоційного інтелекту. Водночас ви, як батьки, маєте дотримувати власних зобов’язань: створювати сприятливу емоційну атмосферу вдома, терпляче ставитися до гніву та розпачу дитини. Адже чим старшою ставатиме дитина, тим більшими будуть ваші зобов’язання. 

Це не означає, що дитина може спокійно для власного задоволення ламати іграшки та ходити у брудному взутті по килимах. Ми говоримо про те, що дитина має право відчувати негативні емоції, не погоджуватися з вами, інколи занадто бурхливо виражати свої почуття. Не очікуйте занадто багато від маленької особистості. Перебувайте поруч, допомагайте їй вчитися розуміти себе та вибудовувати стосунки з цим світом. 

Базові принципи виховання

Батьки мають знати і розуміти темперамент та емоційні потреби своєї дитини. Так, для цього потрібно попрацювати. Вивчити внутрішній світ іншої людини річ складна. Проте, це допоможе вам налагодити здорові та довірливі стосунки з дитиною.

Усі ми різні. Про кожного з нас можна сказати: «У неї/нього складний характер». Просто навчіться розуміти свого малюка та приймайте його таким, який він є. 

Виховання — це танок. Ви маєте відчувати, коли потрібно втрутитися та допомогти, а коли триматися осторонь та дозволити дитині діяти самостійно. 

Виховання — це не просто. Потрібно навчитися дозволяти дитині падати, аби із завмиранням серця чекати, коли вона підніметься. 

Не існує єдиного правильного шляху виховання. Чуйте себе. Чуйте своїх дітей.  Виховуйте серцем.