Якщо ви мрієте, щоб ваша дитина досягла успіху в житті, то необхідно навчити її долати хвилювання. Це стане в пригоді й під час концерту в дитсадку, й під час відповіді на уроці, й у спілкуванні з важливими людьми, не кажучи вже про доросле життя. Радимо почати просто зараз!

Певною мірою здатність володіти собою залежить від темпераменту. Рухливі нервові системи холериків та меланхоліків потребують більшого тренування. Другий важливий фактор, що впливає на дітей,— звички батьків. Якщо мама схильна постійно дратуватися, або тато занадто тривожиться через неприємності на роботі, малюк наслідуватиме таку поведінку, бо для нього вона є нормою.

Поки дитина ще мала, вона не впорається без вашої підтримки. Перебувайте поруч у критичні хвилини, хваліть її та підбадьорюйте.

Навчіть дитину прийомів для зменшення нервування.

  • Глибоко вдихнути та повільно видихнути кілька разів. Бажано набирати повітря не у груди, а дихати животом, заповнюючи нижні відділи легень.
  • Ненадовго відвернути увагу. Наприклад, можна подумати про вечерю після події, що хвилює, чи якусь іншу справу через кілька днів.
  • Вивчити та повторювати фрази для власного переконання: «Я спокійний», «Я зможу», «У мене все вийде», «Я молодець». З ними дитина зможе налаштуватися на позитивний настрій.

Якщо дитина боїться виступати?

Відсутність навички виступів можна здолати лише через часті виступи. Спочатку створюйте домашні міні-концерти зі співами або читанням віршів. Потім можна записати дитину до гуртка, де передбачені регулярні виступи: спортивний зі змаганнями, танцювальний чи театральний з концертами.

Якщо дитина соромиться знайомитися?

Як і в попередньому випадку, навичка здобувається лише під час тренування. Допоможуть знову-таки гуртки з професійними педагогами, що створюють належні умови для спілкування, позбавляючи дітей можливості розгубитися. Також спробуйте залишити дитину грати з іншими на дитячому майданчику і трохи відійдіть осторонь: можливо, на неї тисне надмірний догляд, і без пильного батьківського ока вона буде розкутішою.

Якщо дитина не вміє обстоювати власну думку?

Це тривожна ознака для батьків — таке трапляється у сім’ях, де до дитини не дослухаються, уважаючи її думку неважливою. Необхідно частіше цікавитися її думкою та враховувати підчас планування домашніх подій.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: