Більшість батьків, віддаючи дитину до 1-го класу НУШ, занепокоєні питанням: невже перші два роки маленький учень буде тільки гратися на килимку, співати пісень і гуляти? Невже Нова українська школа нічого не навчає?

Відмінність між школою минулого, у якій навчалися вони, та школою компетентностей ХХІ століття — Новою українською школою (ви в змозі це зробити, адже успішно пройшли навчання!) полягає у підході до навчання. Зміниться не стільки те, ЩО вивчатиме дитина, а те — ЯК (компетентнісний, діяльнісний підходи).

Навчання дитини в закладі триватиме 12 років, 4 із яких вона навчатиметься в початковій школі за двома циклами: 1–2-й клас — адаптаційно-ігровий цикл, що допоможе дитині звикнути до шкільного життя: навчання буде організовано шляхом ігрової діяльності за сучасними методиками; 3–4-й клас — буде основним циклом. Під час цього циклу формуватиметься почуття самостійності й відповідальності. Запроваджують предметне навчання й оцінювання. Учнів навчать самостійно робити вибір, пов’язувати вивчене з практичним життям тощо.

У навчальний процес буде впроваджено інтегроване навчання, коли на одному уроці будуть переплітатися різні предмети. Інтеграція — це об’єднання в єдине ціле раніше розрізнених частин та елементів системи на основі їхньої взаємозалежності та взаємодоповнення. У розкладі уроків першокласників уперше з’явиться новий інтегрований курс «Я досліджую світ», у межах якого діти будуть читати, писати, рахувати, вивчати природу й історію рідного краю, а також здобувати навички спілкування з однолітками.

Учні стануть учасниками тематичних тижнів і днів, коли протягом дня чи тижня буде обговорено властивості будь-якого предмета живої чи неживої природи зусібіч, наприклад: під час тематичного тижня «Осінь» діти стануть учасниками екскурсії в природу, проведуть дослідження з теми «Чому опадає з дерев листя?», зберуть природний матеріал (листя, шишки, цікаві палички), виготовлять доробки або спробують намалювати їх, з’ясують, які звірі готуються до зими, прочитають про це текст, поспівають і пограють тощо.

Отже, маленьким учням буде цікаво!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: