Усі батьки, які готуються вести дитину вперше у дитячий садок, «підготовлені» страшними розповідями про те, як складно дається малечі період адаптації. Таким чином страх та переживання з’являються у батьків ще до того, як їхній малюк уперше перетинає поріг дошкільного закладу.

Пропонуємо вашій увазі 5 порад, що допоможуть батькам заспокоїтися:

1. Подумайте, які можливості у вас з’являються. У вас тепер звільниться час на спорт, роботу, хобі, тобто все, що ви так довго відкладали.

2. Дайте собі час на відпочинок. Багатьом мамам дуже важко нічого не робити. Але дозвольте собі інколи просто побайдикувати й переглянути серіал на дивані, смакуючи улюбленим тістечком. Або просто нарешті виспіться. Не поспішайте одразу поринути у роботу та активний спосіб життя. Дозвольте собі зробити це поступово.

3. Не тривожтеся. Звісно, ви звикли постійно контролювати ситуацію. А зараз дитина не в полі вашого зору. А раптом їй страшно? Вона не поїла? Не застібнула куртку? Женіть подалі тривожні думки. Пам’ятайте: якщо щось трапиться, вам обов’язково зателефонують.

4. Стежте за поведінкою дитини після садочка. Сльози — не завжди свідчать про проблеми з адаптацією. У присутності батьків діти часто поводяться інакше, бо це люди, яким вони найбільше довіряють. Тому надвечір можуть траплятися і сльози, і трохи істерики.

5. Проводьте якісний час разом. Щодня знаходьте час, який ви присвятите дитині. Так малеча знає, що у мами завжди є час на неї, тому почуватиметься спокійнішою.

Тож якщо ви прагнете пройти період адаптації спокійно — почніть із себе. Адже всім відомо, як гостро діти відчувають настрій батьків. Хвилюєтеся ви — схвильована вона.

Не панікуйте передчасно! Якщо дитина легко знайомиться з іншими дітьми, спить та їсть у садочку — отже, усе добре. І пам’ятайте — у кожної дитини свій темп. Інколи просто потрібно дати більше часу.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: