Батькам власна дитина видається найкращою на світі, але сама вона може бути іншої думки. У підлітковому віці чимало людей буквально ненавидять своє тіло, знаходять безліч недоліків. Перед очима завжди постають ідеальні фігури та обличчя з реклами, а бренди одягу і косметичні компанії наживаються на комплексах та страхах. Навіть дорослому важко опиратися цьому тиску та приймати свою зовнішність, а як це дитині? Справа батьків — допомогти.

Не потрібно запевняти, що переживання марні. Навпаки, слід визнати почуття дитини (гнів, страх, розпач, образу) і створити у бесіді безпечний психологічний простір, де з цими почуттями можна впоратися. Ось декілька фраз, що в цьому допоможуть:

  1.     «Чому ти почуваєшся саме так?». Промовляння своїх почуттів вже полегшує стан, допомагає зрозуміти ситуацію.
  2.     «Як ти гадаєш, що змінилося б, якщо ти виглядав/виглядала б інакше?». У голові підлітка існує ідеальне «Я». Ви ніби будуєте місток до нього. За ненавистю до свого тіла можуть бути приховані різні проблеми: наприклад, дитині бракує уваги однолітків, або їй здається, що, схуднувши, вона стане щасливішою. Насправді досягти мети можна, не змінюючи вагу чи риси обличчя, і ви маєте підштовхнути роздуми дитини у цьому напрямі.
  3.     «Що в твоїй зовнішності тобі справді подобається?». Це допоможе побудувати новий образ себе в уяві дитини. Найдрібнішу деталь можна акцентувати. Уникайте слова «гарний» у розмовах про зовнішність, воно занадто оцінне.
  4.     «На що здатне твоє тіло?». Хтось може швидко бігати, а хтось — ходити в походи. Хтось робить місток, або грає у футбол, або навіть складає з пальців чудернацькі фігури. Усе це — привід відчути свою унікальність.
  5.     «Твоя цінність не визначається розміром одягу або цифрою на вагах». Нагадуйте про це частіше. Життя кожної людини саме по собі є дивом та вищою цінністю. Переглядайте фільми цієї тематики, обирайте такі, де герої з неідеальною зовнішністю досягли успіху завдяки своїм особливостям.

Більше порад щодо конкретних ситуацій ви знайдете у книзі «Як пригорнути кактус»: