Хочете, щоб ваша дитина виросла врівноважено, несхильною до стресів особистістю, та вас турбують її постійні підліткові напади гніву? А може, це ви навчили її такої поведінки? Не навмисно, звісно ж, а власною поведінкою, прикладом.

Ви заперечите, що на деякі дитячі вибрики важко реагувати спокійно, і будете абсолютно праві. Гніватися потрібно, адже батьківський гнів виховує дитину, дисциплінує її. Та у підлітковому віці батьківський гнів має зовсім інший ефект. Підлітки ставляться дуже чутливо до будь-яких роздратувань з боку батьків. Це дратує їх, змушує чинити опір, робити все наперекір. Тому гнівайтеся, та не забувайте про ввічливість. Висловлений увічливо гнів призводить до взаєморозуміння і примирення, натомість як безглуздий крик і нарікання лише погіршують ситуацію.

Та самовладання може втратити кожен. Як бути? Щойно відчуєте, що зриваєтеся, скажіть собі: «Я втрачаю контроль.

 

Не варто говорити й робити нічого такого, про що потім доведеться пожалкувати». Пригадайте якийсь кумедний випадок з дитиною. Це викликає у вас теплі почуття. Також допоможуть такі поради.

     1. Визнайте, що ви гніваєтеся не на підлітка, а на свої переконання, що не збігаються з поглядами дитини.

     2. Не вимагайте від дитини змінитися, постійно наголошуючи на її жахливій вдачі. Це лише підживлює гнів і зменшує ефективність спілкування.

     3. Працюйте над собою, щоб навчитися змінювати гнів на менш сильні почуття: незадоволення або розчарування.

     4. Висловлюючи свої побажання щодо поведінки дитини, намагайтеся бути непохитними, а не пасивними чи агресивними.

     5. Не дозволяйте дитині за допомогою гніву досягати бажаного, щоб дитяча істерика не змушувала вас погоджуватися з вимогами підлітка. Інакше це стане в дитини основною зброєю проти вас.

Від сварок ніхто не застрахований, і якщо ви розгнівалися на дитину і відчуваєте провину, шкодуєте про це, то не соромтеся перепросити у підлітка. Це навчить дитину прощати, а також теж перепрошувати, усвідомлювати свої провини. Якщо ви навчитеся розв’язувати конфлікти, упоратися зі своїм гнівом, висловлювати його у доброзичливій формі, ваші взаємини з підлітком значно поліпшаться і ви зможете нарешті порозумітися.